Güney’de ikinci dalga korkusu

 

Kıbrıs’ın güneyinde son 24 saatte 2558 Covid-19 test sonucunda 43 yeni pozitif vakaya rastlandı. Güneydeki toplam vaka sayısı 2687 oldu.

Öte yandan Rum Başkanlık Sarayı’nda görevli bir polis memurunda korona virüs tespit edildiği, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis de dahil olmak üzere sarayda görevli personele test yapılacağı bildirildi.

Rum haber kaynakları, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in korumalarından birinde korona virüsü tespit edilmesinin ardından Başkanlık Sarayı’nda alarm durumuna geçildiğini belirttiler.

Filyasyon ekibinin dün sarayda temaslı takibinde bulunduğu ve başkanlık korumalarına yapılan testlerin şu an için negatif çıktığı belirtilen haberde, geçtiğimiz hafta Brüksel’deki AB Zirvesi’ne katılan Anastasiadis’in de teste tabi tutulacağı vurgulandı.

Rum Başkanlık Sarayı’nda ise gerekli önlemlerin alındığı ifade edildi.

Öte yandan Güney Kıbrıs’ta son bir haftadır Korona virüs vakalarında rekor artış gerçekleşmesi ikinci dalga yaşanması korkusunu gündeme getirdi.
Güney’de yayımlanan Alithia Gazetesi, vakaların artması sebebiyle Limasol ve Baf’ta birer ilkokulun geçici süre eğitim faaliyetlerini durdurduğunu belirtti ve  “Kıbrıs Üniversitesi’nin” ise tamamen uzaktan eğitime geçme kararı aldığını vurguladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir