Ekonomik acil tedbirleri aldık, kısa, orta ve uzun vade tedbirler de yolda

Başbakan Yardımcı ve Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı, Başbakanlıkta dün ve bugün yapılan toplantıların ardından bugün açıklanması beklenen ekonomik destek paketi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı, Başbakanlıkta dün ve bugün yapılan toplantıların ardından bugün açıklanması beklenen ekonomik destek paketi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Katıldığı programda görüşülen paketin son noktaya geldiğini ösyleyen Arıklı, alınan kararın diğer siyasi parti temsilcileri ile de görüşüldükten sonra kamuoyu ile paylaşılmaısnın uygun görüldüğünü kaydetti.
Arıklı, böylesi bir kriz döneminde alınan kararların çok yönlü olarak tartışılmasının daha sağlıklı olduğu düşüncesi ile diğer parti başkanlarının da kararlarla ilgili soru, düşünce ve eklemek istedikleri noktaların da dikkate alındığını kaydetti.

Acil tedbirlerin ardından başka bir dizi tedbirler de yolda 

Ekonomik destek paketi üzerinde ilerleyen günlerde de çalışılacağını aktaran Arıklı, şöyle konuştu: “2021’i tamamen içerecek bir salgın ile karşı karşıyayız dolayısıyla 1 aylık bir mücadeleden bahsetmiyoruz. Acil ve uzun vadeli tedbirler almamız gerekiyor. Bu acil tedbirleri aldıktan sonra kısa vadeli tedbirleri alacağız. Ardından orta ve uzun vadeli tedbirleri alacağız.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: