Güneyin Emekçileri DEV-İŞ’e bağlı EMEK-İŞ’te örgütlenme kararı aldı

Güneyde çalışan Kıbrıslı Türklerin bir kısmı, DEV-İŞ Federasyonu’na bağlı EMEK-İŞ Sendikası’nda örgütlenme kararı aldı.

Sosyal medyada “Güneyin Emekçileri” olarak bir arada bulunan işçiler yaptıkları açıklama ile kararlarını duyurdu. Açıklamada  “Hak arama mücadelemizde baskı ve sömürüye karşı tek vücut mücadele edebileceğimiz sendikamıza üye olunuz” yönünde çağrı yapıldı.

Yapılan açıklamada, “Güneyin emekçileri grubu bu süre içerisinde hükümet kanadının haksız kararları karşısında onurlu bir direniş göstermiştir. İlk günden beridir önlerine koymuş oldukları işçilerin birliği ve örgütlü mücadele hedefi doğrultusunda, bundan sonraki mücadelesine Dev-İş Federasyonuna bağlı EMEK-İŞ Sendikasında örgütlenerek mücadelesini sürdüreceğini tüm kamuoyuna bildirir” denildi.

İşte açıklama:

Bölünmenin yalnızca sömürüye ve hak gasplarına davetiye çıkarmak olduğunu defalarca göstermiştir”

“Bir yıla yakın bir zamandır gerek sokakta gerekse internet ortamında birlikte omuz omuza mücadele ettiğimiz tüm mücadele arkadaşlarımıza ve bu anlamda hangi sektörde, bölgede olduğuna bakılmaksızın ekmeğini ülkemizin güneyinde kazanan tüm emekçilere naçizane çağrımızdır; Hak arama mücadelemizde baskı ve sömürüye karşı tek vücut mücadele edebileceğimiz sendikamıza üye olunuz. Güçlerimizi birleştirerek birlikte emek ve hak mücadelemizi büyütelim. Dünyada ve ülkemizde birçok örnek, bizlere örgütlü olmayan gücün güç olmadığını, emek mücadelesinin örgütlenmeden geçtiğini, bölünmenin yalnızca sömürüye ve hak gasplarına davetiye çıkarmak olduğunu defalarca göstermiştir. Gerçek sahibi sizler yani emekçiler olan sendikamız çatısı altında güçlerimizi birleştirelim. Yok, oluşa değil var oluşa giden yolun rotasını birlikte belirleyelim. Sadece güney çalışanları değil dünyanın hangi coğrafyasından gelirse gelsin, hangi dine, ırka mensup olursa olsun örgütlenin. Kurtulmak yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz. Yaşasın işçilerin emekçilerin örgütlü mücadelesi. Güney Emekçileri.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir