Arıkan söz verdi: Çocuklarımız için sağlık

UBP Lefkoşa milletvekili adayı Özgür Arıkan eğitimde olduğu gibi Sağlıkta da sistemin yeniden ve uzmanları ile birlikte ele alınması gerektiğini vurguladı.
Arıkan, “Konu günü kurtarmak değildir, Konu sorunu kökten çözmektir. Bu gibi çalışmalar uzun süreçler gerektirmektedir’ dedi.   ARIKAN, Hastanelerin yetersizliğinden, personel eksikliği ve personelin çalışma koşullarına, eksik ve ihtiyaç olan donanımların giderilmesine kadar tüm sistemin, öncelikle ‘Sistemin içerisindeki çalışanların görüşleri alınarak’, uzmanları ile birlikte (sağlıkçılar, sağlık sendikaları, vb…) ele alınacağını belirtti.
Arıkan, Sağlıktaki eksikliklerin ivedilikle giderilmesi ve / veya iyileştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca, sağlık çalışmalarında gerek sağlıkçılar açısından gerekse araştırmacılar veya üniversitelerimiz açısından büyük öneme sahip olan istatistiki verilerin üretilebilmesi için, sağlık sistemindeki verilerin düzgün ve zamanında alınabilmesi adına, Bilgi İşlem Biriminin de iyileştirilmesi gereğine de değindi.
Uzun bir çalışma sürecinden sonra sağlıkla ilgili de yapılması gerekenlerin bir projesinin hazırlandığını sözlerine ekleyen Arıkan, dosyalanan projeyi ilgili kurumlar ile paylaşacaklarını ve gerekli olan desteği de vereceklerini belirtti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: