Connect with us

GÜNDEM

“Adaylıktan çekilmeyeceğim”

Published

on

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Hasan Taçoy Genç TV’de Muazzez Gazihan’ın sorularını yanıtladı.
Son dönemde yaşanan trafik kazalarına işaret eden Taçoy, eğitimin önemine değindi.
Trafik eğitiminin baştan sona değişmesi gerektiğini, ehliyet sınav yönetmeliğinin de yenilenmesi ihtiyacı bulunduğunu ifade eden Taçoy, yollardaki eksiklik ve yetersizliklerin giderilmesinin de şart olduğunu söyledi.
Taçoy, ekonomik duruma ilişkin bir soru üzerine, Ekonomi Bakanlığı’nın güçlendirilmesi gerektiğini belirtti ve “İstatistik Kurumu, Devlet Planlama Örgütü ve Hazine gibi olayların direkt olarak Ekonomi Bakanlığı’nın içerisinde olması gerekir ki ekonomiyi kontrol edebilsin ve ekonomik hareketleri takip edebilsin” dedi.
Ülkedeki işsizlik rakamı belli olmadığı için doğrudan çalışan sayısına bakıldığına işaret eden Taçoy, ekonomik gidişatın böyle ölçüldüğinü anlattı.
“Daha farklı şeyler yapılmalıdır” diyen Taçoy, “çünkü bugün nüfus 1 milyona dayanmıştır. Bununla birlikte hizmetli sayısı da oldukça artmıştır. Hedefler koymak ve bunları çeşitli sektörlerde kullanmak lazım” dedi.
Ülkede siyasetçiye olan güvenin ciddi anlamda erozyona uğradığına, bunun da çeşitli nedenleri olduğuna işaret eden Taçoy, bu durumu yaratan esas etkeni vatandaşın yapılan iyi işleri doğru algılamayıp her şeyi “kötü işler” hanesine eklemesi olarak niteledi.

Hasan Taçoy, 2022 seçimleri sonrasında Ulusal Birlik Partisi ekseninde yaşananları vatandaşların “ben sizi seçtim, siz ne yapıyorsunuz” şeklinde takip ettiğini belirterek, olumsuzlukların olumlu işlerin görmezden gelinmesi sonucunu yarattığını vurguladı.
Taçoy, “Vatandaş UBP’nin kendi içerisindeki bir takım işleri tamamlamasını bekliyor. Vatandaş etki altında bir çalışma düzeni görüyor ve kendi düşüncesi ile değil de daha başka şekillerde karar alındığı fikrini taşıyor. Her şeyi başka tarafa göndermekle mükelef bir hükümet yapısı oluştu. Bu siyasi yapının artık kırılması lazım. Siyasetçinin kendine olan güvenini göstermesi lazım. Kendi özgüveni ile hareket etmesi gerekiyor” dedi.
“Türkiye beni istiyor” ve “şöyle istiyorlar o yüzden böyle yapmak zorundayız” söylemleri bulunduğuna dikkat çeken Taçoy, bunların Türkiye ile olan ilişkilere büyük zarar verdiğini söyledi.
“Türkiye’nin gerçekten böyle bir şey istediği var mıdır, ben duymadım” diyen Taçoy, “iyi olanları ben yaptım, kötü gidenleri ise onlar istedi” söylemleri ile işlerin yürümeyeceğini kaydetti.
Taçoy, “iyiyi de kötüyü de, doğruyu da yanlışı da vatandaşa çok iyi izah ederek iletmemiz lazım” dedi.
Demokrasinin esnetilmesinin son derece sakıncalı olduğunun altını çizen Taçoy, demokrasilerdeki yegane denetim mekanizmasının seçim olduğunu ve bu mekanizmanın günü geldiğinde vakit kaybedilmeden uygulanması gerektiğini söyledi.
Taçoy, “günü geldiğinde denetim mekanizması çalıştırılmalı, sandıklar kurulmalı ve denetimi yapacak seçmen kitlesinin sınavına girmek gerekir. Sınavdan gelecek sonuç her ne isterse olsun kabul edip demokrasiye olan inancımızı göstermeliyiz” dedi.

UBP’de yapılan ve Faiz Sucuoğlu’nun kazandığı son kurultay sonrasında kendisine Dışişleri Bakanlığı teklif edildiğini ve kabul ettiğini, sonradan ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğunu anımsatan Taçoy, “Dışişleri Bakanlığı görevinden sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı görevini kabul etmemeliydim. İtiraf ediyorum hata yaptım” şeklinde konuştu.
“görevlendirilmiş Başbakan” sözünün ortadan kaldırılması için UBP’nin kurultayını yapması gereğinin altını çizen Taçoy, mevcut yasa ve tüzükler çerçevesinde bakıldığında UBP’de şu an bir genel başkan bulunmadığını vurguladı.
Dileyen herkesle bunu yasalar ve UBP tüzüğü çerçevesinde tartışmaya hazır olduğunu ifade eden Taçoy, “bu kurultayın ve bu denetimin yapılması şarttır. Yapıldığı zaman vatandaştaki değişikliği herkes görecek. Sonucunda demokrasi kazanacağı ve vatandaşın verdiği bir yanıt olduğu için bundan olumlu şeyler çıkacaktır. Vatandaş yapılan işlere çok daha farklı bir gözle bakacaktır. Kendi öz irademizle biz bunu bu şekilde yaptık noktasına gitmeliyiz. Demokrsinin gereği sandıksa sandığı kurup gereğini yapmamız şarttır” dedi.
Taçoy, tarihi her ne olursa olsun kurultaya hazır ve kararlı olduğunu vurgulayarak, adaylıktan çekilmesi yönünde telkinler yapıldığı ve çekileceği şeklindeki söylemlere gülüp geçtiğini aktardı.
Hasan Taçoy sözlerini “her zaman için fanatik bir Kıbrıs Türkü oldum ve bir Kıbrıslı Türk değil, bir Kıbrıs Türkü olmayı tercih ettim. Kıbrıs’ta yaşayan bir Türk oldum. Burada benimle birlikte yaşayanların ne benden fazlası vardır ne de eksiği vardır. Bu nedenle de ‘beni şu istedi, bu istedi’ diye bir durum asla olmaz. Türkiye istedi, Hasan geri çekilecek! Ne münasebet! Sabırla seçimi bekleyeceğiz. Sandık kurulduğunda da UBP’yi en üst noktaya taşıyacak kararı hep birlikte vereceğiz”şeklinde tamamladı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Merit’ten okullara 10 milyon TL’lik katkı

Published

on

 

2000 yılından günümüze Alsancak ve çevresine katkıları devam eden Merit Otelleri, ülkemizin geleceği çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamak için geniş kapsamlı bir sosyal sorumluluk projesi daha başlattı. İlk adım olarak okulların altyapılarının iyileştirilmesi, eksik eğitim araç gereçlerinin giderilmesi ve modernleşmesiyle ilgili 10 milyon TL’yi bulan bir katkı yaptı.

Karaoğlanoğlu İlkokulu, Karşıyaka İlkokulu, Lapta Anaokulu, Tepebaşı İlkokulu ve Lapta Yavuzlar Lisesi’nde tamamlanan katkılar yanında, Alsancak İlkokulu ve Lapta İlkokulu ile ilgili projeler çizilip bütçelendirilerek onay süreçlerinin ardından ikinci dönem tamamlanacaktır.

  

Okullara yapılan katkılar

Karaoğlanoğlu İlkokulu’nun mevcut tuvaletlerinin tamamı elden geçirilip tadil edilirken, okulun kullanılamaz hale gelen mevcut basketbol sahasının yerine yenisi yapıldı.

Alsancak İlkokulu’nun çok yıpranmış olan tuvaletleri tatil döneminde yıkılarak yenisi yapılacak.

Lapta İlkokulu ve Alsancak İlkokulu’nun mevcut basketbol sahalarının üzeri kapatılarak her mevsim sağlıklı ortamda spor yapmaya imkan sağlayacak, yağmurlu ve sıcak günlerde öğrencilere oyun alanı olarak hizmet verecek bir konuma getirilecek.

Karşıyaka İlkokulu anasınıflarının, görsel eğitimleri daha iyi alabilmeleri için büyük ekranlı televizyonlar, projeksiyonlar temin edildi. Ayrıca öğrencilerin daha güvenli bir ortamda oyun oynamalarına imkan verecek şekilde, oyun alanı yapay çimle kaplandı.

Spor malzemlerinden yoksun olan Tepebaşı İlkokulu’na, tüm spor dallarında çalışma yapılmasına imkan sağlayacak şekilde spor malzemeleri desteği sağlandı.

Lapta Yavuzlar Lisesi yönetiminin, öğrencilerin suya ücretsiz erişimini sağlama hedefi doğrultusunda adım atan Merit Otelleri, tüm öğrencilere hizmet verecek boyutta soğutma hazneli bir su arıtma sistemini kurdu.

Destekler devam edecek

Girne bölgesi okullarını kapsayan sosyal sorumluluk projelerinin koordinatörlüğünü yürüten Merit Otelleri Dijital Pazarlama Direktörü Aziz Korkmaz, bölge okul yönetimlerinin aktardığı acil ihtiyaçları tamamlayarak öğrencilerin daha iyi eğitim alıp sosyal ve sportif etkinliklerde daha aktif olmalarına katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Okulların projeleri bütçelendirilen ve resmi onay süreçleri devam eden 3 yatırım dışında, okullardan gelen tüm taleplere cevap verdiklerini kaydeden Merit Otelleri Sosyal İşler Koordinatörü Mine Gürses, her zaman olduğu gibi Merit Otellerinin daha iyi bir gelecek için okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğini kaydetti.

Continue Reading

GÜNDEM

Cahitoğlu: “Üniversitelerin denetiminde kararlıyız”

Published

on

Yabancı öğrencilerin statülerinin netleşmesi konusunda çalışma başlatıldı.

Başbakanlık Müsteşarı Cahitoğlu “Hükümetimiz üniversitelerimizin denetlenmesi ve bununla ilgili yasal düzenlemenin yapılması konusunda kararlıdır” ifadelerini kullandı Başbakanlığa bağlı Yükseköğretim Denetleme ve Araştırma Komitesi, ülkedeki yabancı öğrencilerin statülerinin netleşmesi ve YÖDAK’ın uhdesinde olan denetim mekanizmalarının doğru şekilde çalıştırılması için çalışmalar başlatırken, öğrencilerin adaya girişlerinden itibaren tüm paydaşlarla paylaşılacak şekilde kayıt altına alınmalarını sağlayacak bir sistemin kurulmasına karar verdi. Yükseköğretim Denetleme ve Araştırma Komitesi, önceki gün ikinci toplantısını yaptı. Toplantıya Çalışma Bakanlığı, Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, polis, YÖDAK, DAÜ, UKÜ, LAÜ, Final Üniveritesi, ARUCAD, YDÜ ve GAÜ yetkilileri katıldı. Yükseköğretim sektöründeki sıkıntıları paydaşlarla birlikte ele alarak çözüm noktasında yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesini sağlamak için çalışmalar yürüten Yükseköğretim Denetleme ve Araştırma Komitesi, özellikle ülkedeki yabancı öğrencilerin statülerinin netleşmesi, yasal çalışmalar neticesinde gerekli düzenlemelerin yapılması konusunda çalışmalara başladı. Ayrıca, YÖDAK’ın uhdesinde olan denetim mekanizmalarının doğru şekilde çalıştırılması için gerekli çalışmaların ne şekilde yapılacağı ile ilgili de çalışmalar başlatıldı.

Toplantıda, tüm üniversitelerin polis muhaceret birimleri ile irtibat halinde olacakları, suistimale açık olmayan bir sistemin geliştirilmesi ile ilgili fikir birliğine de varılırken, öğrencilerin adaya girişlerinden itibaren tüm paydaşlarla paylaşılacak şekilde kayıt altına alınmalarını sağlayacak bir sistemin kurulmasına karar verildi. Yükseköğretim Denetleme ve Araştırma Komitesi Başkanı, Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Üniversitelerimiz ülkemiz için çok önemlidir. Ülkemiz için bu kadar önemli olan bir sektörün hükümet açısından da önemi çok büyüktür. Hükümetimiz üniversitelerimizin denetlenmesi ve bununla ilgili yasal düzenlemenin yapılması konusunda kararlıdır. Başbakanımız Sayın Ünal Üstel’in talimatıyla komitemiz gerek Başbakanlık’ta görevli hukukçularımızla gerekse dışarıdan bilirkişi olarak gördüğümüz kişilerle toplantılar yaparak çalışmalarını sürdürmektedir.” dedi.

Continue Reading

GÜNDEM

Stilevs’e 5. kez en yüksek müşteri memnuniyet ödülü

Published

on

Stilevs, Şikayetvar tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri’nde” (A.C.E. Awards) Elektrikli Ev-Mutfak Aletleri Kategorisi’nde en iyi müşteri deneyimini sunan marka olarak, üst üste beşinci kez elmas ödüle layık görüldü

 Türkiye’nin müşteri memnuniyetini ölçen ilk ve tek platformu Şikayetvar, en iyi müşteri deneyimi sunan markaları bir kez daha ödüllendirdi.
Bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen A.C.E. Awards (Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri) ödül töreninde 60 farklı kategoriden 118 markaya ödüle layık görüldü.
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDE “DİAMOND” KALİTE
Stilevs, müşteri memnuniyetinde “Diamond” kaliteyi sürdürerek “Elektrikli Ev-Mutfak Aletleri Kategorisi”nde en iyi müşteri deneyimini sunan marka olarak üst üste beşinci kez elmas ödülün sahibi oldu. Marka bu prestijli ödülü kazanarak müşteri memnuniyetine verdiği önemi bir kez daha teyit etti.

HALİS ÇAKAR: “BU ÖDÜL BİZE GÜVENİN BİR GÖSTERGESİ”
Ödül töreni sonrası açıklama yapan Stilevs Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Halis Çakar şunları söyledi: “Müşteri memnuniyeti, temel değerlerimizden biridir. Bu ödül, müşterilerimizin Stilevs ürünlerine ve hizmetlerine duyduğu güvenin ve memnuniyetin bir göstergesidir. Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için sürekli çalışıyoruz.”
YAYGIN VE YETKİLİ SERVİS AĞI
Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma kültürünü benimseyen StilevsTürkiye genelinde 300’ü aşkın servis noktası ve Kuzey Kıbrıs’ta da Yetkili Teknik Servisi ile birlikte güvenilir bir hizmet sunuyor. Stilevs, ayrıca tüm ürünlerine 3 yıl boyunca marka garantisi veriyor.
A.C.E. AWARDS ARAŞTIRMA METODOLOJİSİ
Markalar tarafından uygulanan şikayet yönetiminin temel alındığı A.C.E. Awards için Şikayetvar’da müşterilere yönelik her yıl 1,5 milyonu aşkın anket gerçekleştiriliyor. Markalara takdim edilen A.C.E. Awards, gerçek tüketicilerle yapılan anketlerin oluşturduğu ‘Müşteri Deneyimi Endeksi baz alınarak ölçümleniyor. Endekste temel parametreler olarak pazar payına oranla şikâyet payı, memnuniyet düzeyi ve marka sadakati kullanılıyor.

 

Continue Reading