Connect with us

GÜNDEM

Armar Group, dünyada bir ilki başardı

Published

on

Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen işletmelerinden Armar Group, dünyada bir ilki gerçekleştirerek, Grundig Konsept Mağazasını ülkemizde açtı.

29 Temmuz Cuma günü Girne’de Yeni Liman Çemberi’nde saat 19.00’da yapılacak açılışın büyük ilgi görmesi bekleniyor.

200 kişilik çalışan grubuyla başarıyı her zaman en üst seviyede tutmak için çalışan Armar Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arar, dünyanın ilk Grundig konsept mağazasını Girne’de açmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Arar, bu modelin ülkemizden dünyaya yayılacağını ifade ederek başarı ve üretim odaklı adımlarını yeni bir aşamaya taşıdıklarını ifade etti.

Arar şöyle dedi:

“Bu gurur ülkemiz KKTC’nin. Bu gururu duyurmaktan büyük onur duyuyorum…  Bizler ARMAR GROUP ailesi olarak, bu markaları en güzel şekilde temsil etmeye gayret gösteriyoruz. Bizler, büyük bir aileyiz. 200 kişilik çalışan grubumuzla bu başarıyı her zaman en üst seviyede tutmak için çalışıyoruz. Birlikte çalışarak, üreterek, ülkemiz ekonomisine istihdam ve değer katmaya devam edeceğiz”

Armar Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arar’ın açıklaması şöyle:

“1989 yılında büyük hayallerle bu adaya geldim. Bir gün bile kendimi bu adaya yabancı hissetmedim. Sadece ürettim. Çok güzel ve özel iş insanlarının yanında çalıştım.  İstihdam sağladıkça gururlandım, vergimi ödedikçe mutlu oldum.

1993 yılında MURAT ELEKTRONİK ile iş yaşamına adım attım. Bugün geriye baktığımda, 29 yıllık bir tecrübe ile kalabalık bir aileyiz.

Ve şimdi yeni bir başarı hikayesini paylaşmanın gururu ve onuru ile karşınızdayız.

1993 yılında servis hizmeti vererek faaliyetimize başladık. Firmamızın servis kökenli olduğunu belirtmek istiyorum. Bunu da başarımızın temel kaynağı olduğunu çok iyi biliyoruz.

2005 yılında büyüyen iş hacmi ve sektörel genişlememizden dolayı şirketleşmemiz gerektiğinden ARMAR ELECTRONICS LTD olarak faaliyetlerimize devam ettik, ediyoruz.

Bu süreçte yaşadığımız ekonomik krizler devülasyonlar, pandemi, faiz artışları gibi olumsuzluklarla da baş edebildik.

1996-2005 yılları arası Elektronik-Beyaz Eşya ve Klima gibi dayanıklı tüketim ürünlerinin hem ithalatını hem de bazı markaların bu süreçte bayiliklerini yaptık. Aynı zamanda birçok markaya servis desteği verdik.

Bu sektörlerdeki başarımız mobilya sektörüne de girmemizi tetikledi. Aslında servisten satışa geçmemiz gençlerin araçlarına oto sistem kurmamızla başladı. Güven bizleri o kadar motive etti, her aşamada insanımıza hizmet vermek istedik.

Bizim ufkumuzu açan, her yatırımda motive olmamızı sağlayan yeni nesillere de her zaman kapımızı açtık. Meslek edinmek isteyenleri sahiplendik ve birlikte üretmeye, büyümeye devam ediyoruz. Tüm gençlerimize istihdamı hep ön planda tuttuk.

Artık Mobilyaya gireceksek çok iyi marka ile girmemiz gerektiği kanaati bizlerde oluştu. 2005 yılında Bilkent Holding’e ait Türkiye’nin elit markalarından TEPE MOBİLYA yani bugün büyüttüğümüz 2013 yılında ki TEPE HOME (Mobilya aksesuar ev tekstili) markasını KKTC ile buluşturduk.

Yerli üretimi de unutmadık. 4500 metrekare mobilya tesisi kurarak KKTC’ye yatırıma devam ettik. B&B markası altında MZA TRAIDING LTD ile büyümeye devam ettik.

Kendimizi anlatırken, “Bizleri bilen bilir, biz bu Ülkede ne kazandıysak hatta TC’deki mal varlığımızı da ekleyerek, bu ÜLKEYE yatırdık” cümlesini kurmaktan büyük bir keyif alıyorum.

2008 yılında Dayanıklı Tüketim ve diğer sektörlerde lider olan KOÇ GRUBU ile Blomberg markası ile buluştuk.

2008-2010 yıllarında gösterdiğimiz performansla KOÇ GRUBUNUN takdirini aldık. 2010 yılında GRUNDIG markasını da şirketimize kattık.

Bu süreçte servise verdiğimiz önem ilk gün nasılsa bugün de öyledir. Bununda başarısını Dünya’da en başarılı servis seçilerek aldık. KKTC ile bu gururu paylaşmaktan da onur duyarım.

Koç Grubu’nun bizlere inancı tamdı. Arçelik/LG ticari klimalar (VRS-MULTİ KLİMA) ürünlerini de şirketimize dahil edip, başarı grafiğimizi yükselttik.

Tabi bu başarıların arkasına yine KOÇ GRUBU’na bağlı İngiliz markası LEISURE markası da bizlere dahil oldu.

 

Dünya devi Koç Grubu ile başlayan ve güvenle büyüyen iş ilişkimiz bugün ülkemize yİne  bİr ilki yaşatıyor. Dünyanın ilk konsept mağazası GRUNDIG KKTC kapılarını açıyor. Bu model, artık ülkemizden dünyaya yayılacak, dünyanın her tarafındaki Koç Grubu üyeleri mağazamızı ziyaret edecek.

Başarı ve üretim odaklı adımlarımızı şimdi yeni bir aşamaya taşıdık. Bu gurur ülkemiz KKTC’nin. Bu gururu duyurmaktan büyük onur duyuyorum…

Bizler ARMAR GROUP ailesi olarak, bu markaları en güzel şekilde temsil etmeye gayret gösteriyoruz.

Bizler, büyük bir aileyiz. 200 kişilik çalışan grubumuzla bu başarıyı her zaman en üst seviyede tutmak için çalışıyoruz. Birlikte çalışarak, üreterek, ÜLKEMİZ ekonomisine istihdam ve değer katmaya devam edeceğiz.

Bundan dolayı da gurur duyuyoruz.”

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Başbakanlıktan sporcularımıza tam destek

Published

on

By

Spordan da sorumlu Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Milli Atlet Buse Savaşkan’ı kabulünde yaptığı konuşmada, Başbakan Üstel’in vizyonu ile spor alanında yeni bir döneme girildiğin dikkat çekti ve Olimpiyatlara hazırlanan ve Olimpiyatlara katılabilecek noktaya gelen tüm sporcularımıza destek sağladıklarını belirtti

 

 

 

 

KKTC Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, 2024 Paris Olimpiyatlarına hazırlanacak olan Milli Atlet Buse Savaşkan’ı kabul etti.

Başbakan Ünal Üstel’in spor vizyonu çerçevesinde Milli Atlet Buse Savaşkan, 2 – 18 Ağustos 2024 tarihlerinde Fransa’da gerçekleşecek 33. Yaz Olimpiyat Oyunları’na Başbakanlık desteğiyle Portekiz’de hazırlanacak.

Buse’nin Olimpiyatlara katılım sağlayabilmesi adına, sporcuları Dünya ve Avrupa şampiyonalarında dereceler elde eden, Olimpiyatlara sporcu hazırlayan Ukraynalı profesyonel antrenör Gennadi Zuiev ile anlaşma sağlandı.

Buse’nin Gennadi Zuiev nezaretinde yaklaşık 8 aylık hazırlık sürecinde milli atletin malzeme, konaklama gibi tüm ihtiyaçları da Başbakanlık tarafından karşılanacak.

Buse kamp için bu sabah erken saatlerde adadan ayrılarak Portekiz’e gidecek.

CAHİTOĞLU: BUSE’NİN OLİMPİYATLARA KATILACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUZ

Spordan da sorumlu Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, kabulde yaptığı açıklamada Buse Savaşkan’a Olimpiyat yolculuğu çalışmalarında başarılar diledi.

Cahitoğlu konuşmasında, “Başbakanımız Ünal Üstel’in vizyonu ile spor alanında yeni bir döneme girildi. Özellikle bireysel sporlarda Olimpiyatlar zirvedir. Bu nedenle başta Buse Savaşkan olmak üzere bundan böyle Olimpiyatlara hazırlanan ve Olimpiyatlara katılabilecek noktaya gelen tüm sporcularımıza bu desteği Başbakanlık olarak sunacağız. Buse’nin Olimpiyatlara katılması ülke olarak en büyük arzumuzdur. Bu noktada Buse’nin sadece çalışmalarına odaklanabilmesi için her türlü desteği ona sunacağız. Buse’nin 2024 Paris Olimpiyatları’na katılacağına yürekten inanıyoruz ve ona şimdiden başarılar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

ÜLKE TANITIMI NOKTASINDA SPORUN ÖNEMİ

Cahitoğlu ayrıca, geçtiğimiz günlerde Türk Devletleri Teşkilatı bünyesinde kurulacak olan Türk Devletleri Atletizm Birliği’nin İstanbul’daki ilk toplantısına katılan KKTC Atletizm Federasyonu Başkanı Ferhat Sakallı’dan da yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Cahitoğlu, bu adımın çok önemli olduğuna vurgu yaparak ülke tanıtımı noktasında da sporun önemine değindi ve ilerleyen süreçte Türk devletleri ile yakınlaşmanın diğer spor dallarına da yayılacağını belirtti.

 

Continue Reading

GÜNDEM

Merit, minikleri futbol turnuvasında buluşturdu

Published

on

By

Merit Otellerinin yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl dört etkinlikle gerçekleştirilecek Merit Spor Oyunları çerçevesinde futbol turnuvası başladı.

  1. Merit Futbol Turnuvası’nda, Alsancak İlkokulu, Lapta İlkokulu, Karşıyaka İlkokulu ve Karaoğlanoğlu İlkokulu karşılaştı.

Lapta Spor Kulübü tesislerinde oynanan iki maçla başlayan turnuvada Alsancak İlkokulu, Karaoğlanoğlu İlkokulu karşı, Lapta İlkokulu da Karşıyaka İlkokulu karşısında üstünlük sağladı.

Tek devreli lig usülü yapılan turnuvada ikinci hafta maçları gelecek hafta oynanacak. Üç hafta sonunda en fazla puanı toplayan okul şampiyon olacak.

 

Continue Reading

GÜNDEM

Bafra’ya dev yatırım

Published

on

By

 

Dem’s Contruction’a bağlı Hera projesi, Bafra’da 200 milyon dolarlık yatırım bütçesi ile alternatifi olmayan bir ilki gerçekleştiriyor. 200 milyon dolar yatırım bedeli ile inşa edilecek 348 adet otel tipi dairenin tanıtımı, görkemli bir etkinlikle gerçekleştirildi

 

 

Dem’s Contruction edindiği 25 yıllık tecrübeyi “Hera Luxury Resorts” projesine aktarıyor.

Bafra Oteller Mevkii’nin en güzel noktasında yer alan, yedi yılda ödenecek paranın geri alınabileceği ‘Hera Luxury Resorts Projesi’ KKTC’nin ilk ve tek tapulu otel odası olan projesini hayata geçiriliyor.

348 adet otel tipi dairenin tanıtımını yapan Dem’s Contruction, yatırım bedeli 200 milyon dolara sahip Hera Luxury Resorts, ünlü oyuncu sunucu Pınar Altuğ Atacan’ın sunumu ile; ünlü müzisyen Ozan Doğulu, şarkıcı Hera ve şarkıcı Beste Korkmaz’ın muhteşem sahne performansıyla tanıttı.

Tanıtım etkinliğinde konuşan Dem’s Contruction Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Can, “Projelerimizde lokasyonlara dikkat ediyoruz. Hera Luxury Resorts stratejik konumu, yatırımcılara sunduğu elverişli imkanları, doğal güzellikleri ve değerini her geçen gün artıran gayrimenkul seçenekleri ile Bafra bölgesinden tapu sahibi olabileceğiniz tek proje. Oteliniz eviniz olsun sloganıyla yola çıktık” dedi.

Süleyman Can, “Hera Luxury Resorts ilk ve tek akıllı oda sistemli bir proje. Bizim projelerimiz her beğeniye, tercihe ve bütçeye göre çeşitlilik göstermektedir. Böylelikle de yatırımcılarımıza birçok seçenek sunmuş oluyoruz.” diye konuştu.

ŞAMPİYON MELEKLERE ANLAMLI DESTEK

Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Can, Adıyaman’da konakladıkları otelin deprem nedeniyle yıkılması sonucu yaşamını yitiren 35 kişilik voleybol takımı için kurulan Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne, Venice projesinden bir dairenin gelirini hediye edeceğini belirtti.

Tanıtım etkinliğine katılan Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ‘‘Bafra Bölgesi’nde farklı bir konsept yaratılarak bir otel ortaya konulması esas ilgi çekendir. Bu farklı proje ile KKTC’de bu yatırımları düşündüklerinden dolayı DEM’S ailesine teşekkür ederim’’ dedi.

Meclis Başkanı Zorlu Töre de “KKTC gelişiyor, büyüyor ve kökleşiyor. KKTC’de ekonomik hamleler devam ediyor. Oteller zincirine yeni bir konsept ile Dem’s Contruction katkı sağlıyor. Dolayısı ile gurur duyuyoruz’’ açıklamasını yaptı.

 

Continue Reading

Trending