Connect with us

GÜNDEM

Armar Group, dünyada bir ilki başardı

Published

on

Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen işletmelerinden Armar Group, dünyada bir ilki gerçekleştirerek, Grundig Konsept Mağazasını ülkemizde açtı.

29 Temmuz Cuma günü Girne’de Yeni Liman Çemberi’nde saat 19.00’da yapılacak açılışın büyük ilgi görmesi bekleniyor.

200 kişilik çalışan grubuyla başarıyı her zaman en üst seviyede tutmak için çalışan Armar Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arar, dünyanın ilk Grundig konsept mağazasını Girne’de açmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Arar, bu modelin ülkemizden dünyaya yayılacağını ifade ederek başarı ve üretim odaklı adımlarını yeni bir aşamaya taşıdıklarını ifade etti.

Arar şöyle dedi:

“Bu gurur ülkemiz KKTC’nin. Bu gururu duyurmaktan büyük onur duyuyorum…  Bizler ARMAR GROUP ailesi olarak, bu markaları en güzel şekilde temsil etmeye gayret gösteriyoruz. Bizler, büyük bir aileyiz. 200 kişilik çalışan grubumuzla bu başarıyı her zaman en üst seviyede tutmak için çalışıyoruz. Birlikte çalışarak, üreterek, ülkemiz ekonomisine istihdam ve değer katmaya devam edeceğiz”

Armar Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arar’ın açıklaması şöyle:

“1989 yılında büyük hayallerle bu adaya geldim. Bir gün bile kendimi bu adaya yabancı hissetmedim. Sadece ürettim. Çok güzel ve özel iş insanlarının yanında çalıştım.  İstihdam sağladıkça gururlandım, vergimi ödedikçe mutlu oldum.

1993 yılında MURAT ELEKTRONİK ile iş yaşamına adım attım. Bugün geriye baktığımda, 29 yıllık bir tecrübe ile kalabalık bir aileyiz.

Ve şimdi yeni bir başarı hikayesini paylaşmanın gururu ve onuru ile karşınızdayız.

1993 yılında servis hizmeti vererek faaliyetimize başladık. Firmamızın servis kökenli olduğunu belirtmek istiyorum. Bunu da başarımızın temel kaynağı olduğunu çok iyi biliyoruz.

2005 yılında büyüyen iş hacmi ve sektörel genişlememizden dolayı şirketleşmemiz gerektiğinden ARMAR ELECTRONICS LTD olarak faaliyetlerimize devam ettik, ediyoruz.

Bu süreçte yaşadığımız ekonomik krizler devülasyonlar, pandemi, faiz artışları gibi olumsuzluklarla da baş edebildik.

1996-2005 yılları arası Elektronik-Beyaz Eşya ve Klima gibi dayanıklı tüketim ürünlerinin hem ithalatını hem de bazı markaların bu süreçte bayiliklerini yaptık. Aynı zamanda birçok markaya servis desteği verdik.

Bu sektörlerdeki başarımız mobilya sektörüne de girmemizi tetikledi. Aslında servisten satışa geçmemiz gençlerin araçlarına oto sistem kurmamızla başladı. Güven bizleri o kadar motive etti, her aşamada insanımıza hizmet vermek istedik.

Bizim ufkumuzu açan, her yatırımda motive olmamızı sağlayan yeni nesillere de her zaman kapımızı açtık. Meslek edinmek isteyenleri sahiplendik ve birlikte üretmeye, büyümeye devam ediyoruz. Tüm gençlerimize istihdamı hep ön planda tuttuk.

Artık Mobilyaya gireceksek çok iyi marka ile girmemiz gerektiği kanaati bizlerde oluştu. 2005 yılında Bilkent Holding’e ait Türkiye’nin elit markalarından TEPE MOBİLYA yani bugün büyüttüğümüz 2013 yılında ki TEPE HOME (Mobilya aksesuar ev tekstili) markasını KKTC ile buluşturduk.

Yerli üretimi de unutmadık. 4500 metrekare mobilya tesisi kurarak KKTC’ye yatırıma devam ettik. B&B markası altında MZA TRAIDING LTD ile büyümeye devam ettik.

Kendimizi anlatırken, “Bizleri bilen bilir, biz bu Ülkede ne kazandıysak hatta TC’deki mal varlığımızı da ekleyerek, bu ÜLKEYE yatırdık” cümlesini kurmaktan büyük bir keyif alıyorum.

2008 yılında Dayanıklı Tüketim ve diğer sektörlerde lider olan KOÇ GRUBU ile Blomberg markası ile buluştuk.

2008-2010 yıllarında gösterdiğimiz performansla KOÇ GRUBUNUN takdirini aldık. 2010 yılında GRUNDIG markasını da şirketimize kattık.

Bu süreçte servise verdiğimiz önem ilk gün nasılsa bugün de öyledir. Bununda başarısını Dünya’da en başarılı servis seçilerek aldık. KKTC ile bu gururu paylaşmaktan da onur duyarım.

Koç Grubu’nun bizlere inancı tamdı. Arçelik/LG ticari klimalar (VRS-MULTİ KLİMA) ürünlerini de şirketimize dahil edip, başarı grafiğimizi yükselttik.

Tabi bu başarıların arkasına yine KOÇ GRUBU’na bağlı İngiliz markası LEISURE markası da bizlere dahil oldu.

 

Dünya devi Koç Grubu ile başlayan ve güvenle büyüyen iş ilişkimiz bugün ülkemize yİne  bİr ilki yaşatıyor. Dünyanın ilk konsept mağazası GRUNDIG KKTC kapılarını açıyor. Bu model, artık ülkemizden dünyaya yayılacak, dünyanın her tarafındaki Koç Grubu üyeleri mağazamızı ziyaret edecek.

Başarı ve üretim odaklı adımlarımızı şimdi yeni bir aşamaya taşıdık. Bu gurur ülkemiz KKTC’nin. Bu gururu duyurmaktan büyük onur duyuyorum…

Bizler ARMAR GROUP ailesi olarak, bu markaları en güzel şekilde temsil etmeye gayret gösteriyoruz.

Bizler, büyük bir aileyiz. 200 kişilik çalışan grubumuzla bu başarıyı her zaman en üst seviyede tutmak için çalışıyoruz. Birlikte çalışarak, üreterek, ÜLKEMİZ ekonomisine istihdam ve değer katmaya devam edeceğiz.

Bundan dolayı da gurur duyuyoruz.”

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GÜNDEM

Uluslararası Halk Dansları Ekiplerinden Evkaf‘a teşekkür

Published

on

By

Ülkemizde ilki gerçekleştirilen Kuzey Kıbrıs Uluslararası Halk Dansları Festivali için Kıbrıs’ta bulunan Türkiye, Meksika, Romanya, Macaristan ve Bulgaristan halk dansları ekiplerinin temsilcileri Kıbrıs Vakıflar İdaresi’ni ziyaret etti. 29 Temmuz – 7 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalin sponsorlarından olan Kıbrıs Vakıflar İdaresi‘ne nezaket ziyaretinde bulunan halk dansları ekipleri, sağlanan katkılardan dolayı da Genel Müdür Prof. Dr. İbrahim Benter‘e ayrıca teşekkür etti.
Continue Reading

GÜNDEM

Havaalanında niye ambulans yok?

Published

on

By

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü kurallarına ve işletme şartlarında havaalanında 24 saat ambulans bulundurma ve acil servis gibi sağlık hizmeti verilmesi zorunlu olmasına rağmen T&T Şirketi bu kurala uymuyor

 

 

 

İşletmeciliği Taşyapı firması olan T&T Şirketinin yaptığı havaalanında uzun bir zamandır ambulans ve sağlık hizmetinin verilmediği ortaya çıktı.

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) kurallarına ve T&T Şirketinin KKTC ile anlaşma şartlarında havaalanında 24 saat ambulans bulundurma ve yine havaalanı içerisinde acil servis gibi sağlık hizmeti verilmesi zorunlu olmasına rağmen T&T Şirketi’nin bu kurala uymadığı belirlendi.

Sivil Havacılık Dairesi yetkililerinin bu konuda derhal önlem alınması konusunda yetkili birimlere çağrı yaptığı, T&T Şirketi’ne ve Sağlık Bakanlığı’na da bu konuda yazı yazdığı öğrenildi.

Hükümet yetkilileri ve ilgili bakanlıklar bu konuda henüz bir girişimde bulunmazken, Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda neden harekete geçmediği bilinmiyor.

ICAO kurallarına göre olası uçak kaza, kırım ve yangınlara müdahil olması için Havaalanı’nda zorunlu olarak ambulans bulundurulması ve bu ambulansların hiçbir surette başka amaçlar için meydanı terk etmemesi gerektiği belirtiliyor.

Ancak buna rağmen havaalanındaki ambulans, bölgedeki köylere hizmet verdiğinden Havaalanı’nda bulunmuyor.

Bu ciddi eksiklik karşısında yetkili birimlerin derhal harekete geçmemesi nedeniyle havaalanında yaşanacak herhangi bir sağlık sorunu ya da olası bir kazada müdahalenin erken yapılamayacak olması, büyük bir ihmali de beraberinde getiriyor.

Continue Reading

GÜNDEM

Kuzey Kıbrıs’ın Değerleri’nde bu kez Osman Alkaş var

Published

on

By

Doç. Dr. Mutlu Soykurt’un kaleme aldığı “Kuzey Kıbrıs’ın Değerleri” serisinin dördüncü kitabında ünlü Kıbrıslı Türk tiyatro ve sinema oyuncusu Osman Alkaş’ın ilham veren hikayesi, okuyucularıyla buluştu

Kıbrıs Türk Toplumunun kültürüne ve yaşamına büyük katkılar sunan kahramanların ilham verici hikayelerini okuyucuyla buluşturan “Kuzey Kıbrıs’ın Değerleri” serisinin dördüncü kitabı, ünlü oyuncu Osman Alkaş’ın hikayesini okuyucularıyla buluşturuyor.

 

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun kurucularından olan Alkaş, Kıbrıs Türk halkı arasında popüler olan Torba programının yapımını da üstlendi. “Züğürt Ağa”, “Gölgeler ve Suretler”, “Ölümlü Dünya”, “Sarmaşık”, “Hükümet Kadın”, “Cinayet Süsü”, “Hababam Sınıfı Yeniden” gibi Türk sinemasının önemli yapımlarının yanı sıra “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, “Alef”, “Seni Kalbime Sakladım”, “İyi Günde Kötü Günde” gibi pek çok televizyon dizisinde de rol alan Osman Alkaş’ın kariyer yolculuğu ve yaşam hikayesi Yrd. Doç. Dr. Mutlu Soykurt’un kaleminden “Kuzey Kıbrıs’ın Değerleri” serisinin dördüncü kitabıyla geleceğe taşınıyor.

Dördüncü kitabı piyasaya çıkan serinin ilk üç kitabında ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhurriyet’inde farklı alanlarda önemli toplumsal izler bırakan duayen müzik öğretmeni Yıldan Birand, Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail ve Ramadan Cemil İşletmeleri’nin sahibi, iş kadını Işın Ramadan Cemil’in hayat hikayesi konu ediliyor.

Kuzey Kıbrıs’ın Değerleri serisinin dördüncü kitabı ile okuyucuyla buluşmaya devam etmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Girne Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mutlu Soykurt, yeni kitabında sadece başarılı oyuncu kariyeri ve kimliği ile değil kurucularından olduğu Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ile Kıbrıs Türk halkına tiyatro aşkını aşılayan isimlerin başında gelen Osman Alkaş’ın hikayesini okuyuculara aktarmaktan büyük bir keyif aldığını ifade ederken, mütevazi kişiliği, yeteneği ve samimiyetiyle hepimizin gönlüne taht kurmuş bir değerimizin yaşam yolculuğunda, onu bugünlere taşıyan deneyim ve yaşam öğretilerini kaleme almak benim için büyük bir onur” dedi. “Bu topraklardan çıkan en önemli sinema ve tiyatro oyuncularından biri olan Osman Alkaş’ın kariyer yolculuğu ve yaşamıyla deneyimleriyle pek çok kişiye örnek olacağına şüphem yok” diyen Yrd. Doç. Dr. Soykurt, “Kuzey Kıbrıs’ın Değerleri kitap serisinin yeni kahramanlar ve hikayeler ile topluma ilham vermeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

 

Continue Reading

Trending