Connect with us

GÜNDEM

“Artık görev ve hizmet zamanı”

Published

on

Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, halkın bu güvenine layık olmak için de çalışmalara hızlı şekilde başladıklarını açıkladı. Amcaoğlu, Gönyeli’deki mali durumun beklediğinden daha kötü olduğunu vurguladı

 

Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, yüksek bir oy oranıyla göreve geldiğini, halkın bu güvenine layık olmak için de çalışmalara hızlı şekilde başladıklarını açıkladı.

Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu dün Kıbrıs Postası Web TV’nin konuğu oldu.

Amcaoğlu, farklı kazanmayı beklediğini çünkü sürekli halkın arasında olarak bunu gördüklerini belirtti. “İnsanların samimi olup olmadığını anlayabilecek noktadaydık. Tahminlerimiz doğru çıktı. Hem proje hem propaganda noktasında iyi bir seçim süreci geçirdik” diye konuşarak “Artık görev ve hizmet zamanı” dedi.

“MALİ ANLAMDA BEKLEDİĞİMİN ALTINDA”

Gönyeli-Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, Gönyeli’deki mali durumun beklediğinden daha kötü olduğunu ancak Alayköy’ün durumunun iyi olduğunu belirtti.

Amcaoğlu, “Mali anlamda bakıldığında Alayköy çok daha artıda. Ödenmemiş fatura bulmadık. Gönyeli’de daha farklı. Ödenmeyi bekleyen birçok fatura var önemli miktarlarda. Bankada overdraft kullanımı var. Gönyeli de beklediğimden çok farklı bir tablo ile karşılaştım. Mali konular dışında inşaat ve bunun gibi belli başlı kurallar konusunda Gönyeli iyi durumda ancak Alayköy’de bir takım eksiklikler var. Dolayısıyla yeni bir yapılanma ve hizmet oturtmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“LTB İLE DİYALOG YOLUYLA İLERLEYECEĞİZ”

Lefkoşa Türk Belediyesi ile var olan kanalizasyon sorunu noktasında diyalog yoluyla sorunun üstesinden gelmeyi planladıklarını kaydeden Amcaoğlu, “Yaşanan bir mahkeme süreci var. Bu süreç devam ediyor ama geçen hafta aleyhimize bir karar çıktı. LTB’nin haciz ile ilgili açtığı davaya bizim itirazımız reddedilmiş oldu. Gönyeli Belediyesi’nin de açtığı bir dava var ‘borcumuz yoktur’ diye o dava devam ediyor. LTB ile diyalog yoluyla bir ilerlemeyi umut ediyoruz” dedi.

“DÖRT KOLDAN ÇALIŞMAYA BAŞLADIK”

Amcaoğlu, göreve gelmelerinin hemen ardından hem Alayköy bölgesi için hem de Gönyeli bölgesi için dört koldan çalışmaya başladıklarını ifade ederek “bir birleşme sıkıntısı yaşamamak adına ciddi bir planlama ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gönyeli ve Alayköy’deki tüm sorunların üzerinden geleceğiz.” diye konuştu.

“İSTİHDAM NOKTASINDA ÇOK HASSASIZ”

Amcaoğlu, branşlarına göre her bölümün sorumlusunu tayin ederek daha kurumsal bir yapı oluşturmak istediklerini kaydederek, “İstihdam noktasında çok hassasız. Biri emekli olursa veya ihtiyaç olursa istihdam olacak onun dışında ilk etapta elimizdeki personeli en etkin şekilde kullanmak istiyoruz. Her bölümle katılımcı bir anlayış ile toplantılarımızı yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ALAYKÖY BELEDİYESİ’NDEKİ YAPIYA DOKUNMAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Amcaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Alayköy Belediyesi’ndeki yapıya dokunmamaya çalışıyoruz. Kurulmuş bir düzen var. Personel aynı şekilde çalışmaya devam ediyor ama bir entegrasyon süreci olması gerek. Mesela temizlik konusunda temizlik şube amiri Gönyeli’de ancak Alayköy’deki sorumlu ile temas edip entegrasyonu sağlaması gerekiyor. Pazartesi günü Alayköy Sanayi Bölgesi’nde genel bir çevre temizliği planlıyoruz. Yavaş yavaş gerçek anlamda bir birleşmeyi yaşayacağız. Öte yandan Alayköy bölgesinde eskiden inşaat izinlerini kaymakamlık veriyordu ancak oradaki belediyede mimar ve inşaat mühendisi yok. Gerek Gönyeli’den takviye gerekse hizmet alımı noktasında bir geçiş süreci yaşayacağız. Alayköy, Gönyeli’ye göre geriden gelmeyecek. Gerekli organizasyonu yapıp orada da en üst hizmeti götüreceğiz. Alayköy Sanayi Bölgesinde ciddi bir kanalizasyon sıkıntısı var önceliğimiz bu nokta olacak. Gönyeli’de de birtakım eksiklikler var onları da halletmeye çalışacağız.”

“HEM TÜRKİYE HEM DE AB’DEN KAYNAK ARAYIŞIMIZ OLACAK”

Amcaoğlu, projelere kaynak noktasında çok yönlü bir çalışma yapacaklarını ifade ederek “Hem Ankara’da hem de AB nezdinde yapılacak toplantılar ve görüşmelerle birçok projeyi hayata geçireceğiz. 51/95 yasasının da ayın ortasında genel kurula sevk edileceğini biliyoruz bu noktanın da sonuçlanmasıyla çağ dışı kalmış rakamlar güncellenmiş olacak” dedi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Nethouse’dan öğrenci kampanyası

Published

on

By

Ada’nın yerli ve lider internet firması Nethouse, öğrencilere yönelik yeni kurulumlara özel kampanya başlattı.

Aylık 171 TL’den başlayan fiyatlarla 16-27 yaş aralığındaki tüm öğrencilere uygun fiyatlı 9 aylık öğrenci paketlerinde Nethouse 5Ghz+ wifi hızı sunan Nethouse, geceleri 5 kat daha hızlı olacak.

KKTC’nin en geniş kablosuz ağına ve 5Ghz+ sinyal kalitesine sahip olan Nethouse, ödeme konusunda da öğrenciye kolaylık sağlayıp kredi kartına vade farksız ve blokesiz 3 taksit ile ödeme seçeneği sunuyor.

Müşteri bağlılıgı ve sadakatine önem veren ve hizmet kalitesinden emin olan Nethouse, rakiplerinin aksine müşteriyi zorunlu tutma adına taahhüt imzalatmıyor ve taahhüt kaynaklı çıkabilecek cayma bedeli yansıtmıyor.

HER 1 ARKADAŞ İÇİN +1 AY HEDİYE

“Arkadaşını al da gel” kampanyası ile herhangi bir arkadaşını yanında getiren kullanıcının hem kendine, hem de getirdiği arkadaşının alacağı paket üzerine +1 ay hediye internet veriyor.

Bu kampanyada arkadaş sayısı sınırlaması da olmayacağı için dileyen kullanıcı her ay 1 arkadaşını götürürse 1 yıl boyunca internete hiç para vermemiş olacak.

Ülkesini seven, ülkesi için yatırımlar yapan ve en son teknolojiyi vatandaşlarına sunmak için çalışan NETHOUSE kampanyalarından faydalanmak ve detaylı bilgi almak isteyenler 0392 4440555 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezleri ile iletişim kurabilir.

Continue Reading

GÜNDEM

Deprem komitesi, yeni ihale süreçlerini başlattı

Published

on

By

Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi toplandı. Komite, projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan 6 Şubat deprem felaketi sonrasında, ülke genelinde tüm okulların depreme karşı güçlendirilmesine yönelik İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) tarafından hazırlanan projelerin ilgili yasa gereği Başbakanlık bünyesinde kurulan ‘Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi’nde değerlendirilmesine devam ediliyor.

“Deprem ve Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi” bu çerçevede bugün bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Toplantıya Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu başkanlık etti. Toplantıda komite, İMO tarafından daha önce projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten ve komiteye sunulan dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı.

Continue Reading

GÜNDEM

Cahitoğlu: “Sporun tüm alanlarına yatırım yapacağız”

Published

on

By

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi ve gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını belirtti

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, gençlerin spora yöneldiğinde kötü alışkanlardan uzaklaşacağını ve sağlıklı yaşamı tercih edeceğini belirterek, gençlerin spora yönelmesi için sporun tüm alanlarına yatırım yapmak gerektiğini söyledi.

Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu ve yönetimini ülkeye kazandırdıkları tesis için kutlayan Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in vizyonu doğrultusunda kalan sürede tesise gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Cahitoğlu, sporda tesisleşmeye önem verdiklerini kaydederek, güzel tesisleri bütün bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

Başbakanlık Müsteşarı  Hüseyin Cahitoğlu, Girne’de bulunan Doğan Türk Birliği tesisini yerinde inceleyerek Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu’dan bilgi aldı.

Cahitoğlu tesisi incelemesinde yaptığı açıklamada, Bayar Piskobulu’nun şu anki tesisi ülkeye kazandırmak için verdiği mücadeleyi en iyi bilenlerden olduğunu söyledi. Kısa süre önce bölgeyi incelemeye geldiğinde şu anki yerin farklı durumda olduğunu bugün ise mükemmel bir tesisin özelde Doğan Türk Birliği, genelde ise ülke sporuna kazandırıldığını söyledi. Bayar Piskobulu’nun ve yönetiminin bu tesisi açma sözünü verdiğini anımsatan Başbakanlık müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, kısa süre sonra açılışını yapacakları tesis için emeği geçenlere teşekkür etti, hayırlı olması dileğinde bulundu.

YATIRIMLARI HIZLANDIRACAĞIZ

Özellikle gençlerin, sağlıklı zemin ve sağlıklı alanlarda hayat sürmeleri için bu tür tesislerin şart olduğunu ifade eden Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in de vizyonu doğrultusunda sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi. Cahitoğlu “Gençlik spora yöneldiğinde kötü alışkanlıklardan uzaklaşır; sağlığı ve sağlıklı yaşamı tercih ettiğini söyleyerek, bugün ülkenin mükemmel bir tesis kazandığını böyle güzel tesisi bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

 

 

Continue Reading

Trending