Connect with us

GÜNDEM

Çeler: Bel-Paz çalışanlarına toplu iş sözleşmesi imzalatacağım

Published

on

Girne Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Zeki Çeler, TV2020’de yayınlanan Eğrisi Doğrusu programında Özlem Çimendal’ın sorularını yanıtladı. “Kötü gidişe dur demek için adayım” Zeki Çeler neden aday olduğu hakkında konuşarak, “Girne trafik sorunu, kanalizasyon ve alt yapı sorunları yaşıyor.

 

İnsanların yaşam kalitesi düştü. Ekonomik, sosyal yaşam ve zaman konusunda vatandaşın kayıpları var. Vatandaş ve turistler memnun değil. Kötü gidişe dur demek, milletvekilliği ile bakanlığım döneminde edindiğim tecrübeleri ekibimle hayata geçirmek için aday oldum” dedi. “Son 8 yılda taş üstüne taş konulmadı” Mevcut yönetimin kentin markalaşması konusunda çalışma yapmadığını ve İskele’nin cazibe merkezi olduğunu anlatan Çeler, “Girne’de yaşayanlar mutsuz. Kent her geçen gün kötüye gidiyor. Kanalizasyon konusunda adım atılmadı. Son 8 yılda taş üstüne taş konulmadı” ifadelerini kullandı. “Girne’yi, Girnelilerle yönetmek istiyorum” Seçime neden bağımsız olarak girdiği hakkındaki soruyu yanıtlayan Çeler, “ Girne’yi daha iyi bir yere getirmek için sadece siyasi partiler değil, herkes el birliğiyle çalışmalı. Girne’yi, Girneliler ile yönetmek istiyorum. Belli bir kesimin değil, tüm kesimlerin sesi olmak, sorunlarını çözmek ve hizmet götürmek için bağımsız belediye başkan adayı olmaya karar verdim.

Bakanlık görevimde partizanlık ve bölgecilik yapmadan halka hizmet verdim” diye konuştu. “Belpaz çalışanlarını sendikalaştıracağım” Girne Belediyesi’ne bağlı Bel-Paz şirketi konusuna da değinen Çeler, “Başkan olursam Belpaz’ı kapatacağım dedikodusunu yapıyorlar. Belediyenin taşeron firmasındaki gençler, daha düşük maaşla iki dudak arasında çalışıyor. Özel sektörde çalışanların hakları için mücadelede eden, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olmuş biri olarak şirketi kapatmam veya gençleri güvensiz bir ortamda çalıştırmam söz konusu değildir. Çalışanların, sorunsuz ve güvence altında çalışması için toplu iş sözleşmesi ve sendikalaşmalarını sağlayacağım.

İlk 15 günde çalışmalara başlayacağım” dedi. “İş barışı ve huzuru sağlayacağım” Kentte yaşayan vatandaşlar yanında belpaz ve belediyede çalışanların da mutlu olmadığını aktaran Çeler, “Çalışanlar arasında kayırmaca ve hak yeme var. İki yıllık bir çalışan kadroya alınırken, 8-10 yıldan beridir çalışanlar kadroya alınmıyor. Çalışanlar arasında iş barışı ve huzuru sağlayacağım” şeklinde konuştu. “Halkın limana gelmesini sağlayacağız” Girne Antik Liman’ın durumu hakkındaki eleştirileri de yanıtlayan Çeler, “ Girne Antik Limanda yetki karmaşası var denilerek sorumluluk almaktan kaçınılıyor, top başkalarına atılıyor. Girne’nin markalaşmasını konuşmamız gerekirken, Halen limandaki kokudan ve düzensizlikten şikayet ediyoruz. Paydaşlarla işbirliği içinde liman hak ettiği noktaya gelecek. Kent güvenliğini ve sosyal yaşamı geliştirerek, halkın limana gelmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı. “Vatandaşımızın ve bölgelerin kalkınmasını sağlayacağız” Limanı ve kenti dönüştürerek cazibe merkezi yaratacaklarını anlatan Çeler, “Girne tarihi ve doğal dokusuyla Akdeniz’de önemli bir yere sahiptir. Girne’yi markalaştıracağım. Ulaşım ve restorasyon çalışmalarıyla liman ile köylerimizi turizm faaliyetlerinden pay alan bir noktaya getireceğiz. Butik otelcilikle vatandaşımızın ve bölgelerin kalkınmasını sağlayacağız” dedi. “Kazandığım gün sayıştayı çağıracağım” Belediye başkanlığını kazanması durumunda sayıştayı belediyeye çağıracağına dikkat çeken Çeler, “Ortaya atılan iddialar var bu nedenle makamı devralırken, sayıştayı çağıracağım. Sayıştay’ın denetim yapmasını istiyorum” diye konuştu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Başbakanlıktan sporcularımıza tam destek

Published

on

By

Spordan da sorumlu Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Milli Atlet Buse Savaşkan’ı kabulünde yaptığı konuşmada, Başbakan Üstel’in vizyonu ile spor alanında yeni bir döneme girildiğin dikkat çekti ve Olimpiyatlara hazırlanan ve Olimpiyatlara katılabilecek noktaya gelen tüm sporcularımıza destek sağladıklarını belirtti

 

 

 

 

KKTC Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, 2024 Paris Olimpiyatlarına hazırlanacak olan Milli Atlet Buse Savaşkan’ı kabul etti.

Başbakan Ünal Üstel’in spor vizyonu çerçevesinde Milli Atlet Buse Savaşkan, 2 – 18 Ağustos 2024 tarihlerinde Fransa’da gerçekleşecek 33. Yaz Olimpiyat Oyunları’na Başbakanlık desteğiyle Portekiz’de hazırlanacak.

Buse’nin Olimpiyatlara katılım sağlayabilmesi adına, sporcuları Dünya ve Avrupa şampiyonalarında dereceler elde eden, Olimpiyatlara sporcu hazırlayan Ukraynalı profesyonel antrenör Gennadi Zuiev ile anlaşma sağlandı.

Buse’nin Gennadi Zuiev nezaretinde yaklaşık 8 aylık hazırlık sürecinde milli atletin malzeme, konaklama gibi tüm ihtiyaçları da Başbakanlık tarafından karşılanacak.

Buse kamp için bu sabah erken saatlerde adadan ayrılarak Portekiz’e gidecek.

CAHİTOĞLU: BUSE’NİN OLİMPİYATLARA KATILACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUZ

Spordan da sorumlu Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, kabulde yaptığı açıklamada Buse Savaşkan’a Olimpiyat yolculuğu çalışmalarında başarılar diledi.

Cahitoğlu konuşmasında, “Başbakanımız Ünal Üstel’in vizyonu ile spor alanında yeni bir döneme girildi. Özellikle bireysel sporlarda Olimpiyatlar zirvedir. Bu nedenle başta Buse Savaşkan olmak üzere bundan böyle Olimpiyatlara hazırlanan ve Olimpiyatlara katılabilecek noktaya gelen tüm sporcularımıza bu desteği Başbakanlık olarak sunacağız. Buse’nin Olimpiyatlara katılması ülke olarak en büyük arzumuzdur. Bu noktada Buse’nin sadece çalışmalarına odaklanabilmesi için her türlü desteği ona sunacağız. Buse’nin 2024 Paris Olimpiyatları’na katılacağına yürekten inanıyoruz ve ona şimdiden başarılar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

ÜLKE TANITIMI NOKTASINDA SPORUN ÖNEMİ

Cahitoğlu ayrıca, geçtiğimiz günlerde Türk Devletleri Teşkilatı bünyesinde kurulacak olan Türk Devletleri Atletizm Birliği’nin İstanbul’daki ilk toplantısına katılan KKTC Atletizm Federasyonu Başkanı Ferhat Sakallı’dan da yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Cahitoğlu, bu adımın çok önemli olduğuna vurgu yaparak ülke tanıtımı noktasında da sporun önemine değindi ve ilerleyen süreçte Türk devletleri ile yakınlaşmanın diğer spor dallarına da yayılacağını belirtti.

 

Continue Reading

GÜNDEM

Merit, minikleri futbol turnuvasında buluşturdu

Published

on

By

Merit Otellerinin yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl dört etkinlikle gerçekleştirilecek Merit Spor Oyunları çerçevesinde futbol turnuvası başladı.

  1. Merit Futbol Turnuvası’nda, Alsancak İlkokulu, Lapta İlkokulu, Karşıyaka İlkokulu ve Karaoğlanoğlu İlkokulu karşılaştı.

Lapta Spor Kulübü tesislerinde oynanan iki maçla başlayan turnuvada Alsancak İlkokulu, Karaoğlanoğlu İlkokulu karşı, Lapta İlkokulu da Karşıyaka İlkokulu karşısında üstünlük sağladı.

Tek devreli lig usülü yapılan turnuvada ikinci hafta maçları gelecek hafta oynanacak. Üç hafta sonunda en fazla puanı toplayan okul şampiyon olacak.

 

Continue Reading

GÜNDEM

Bafra’ya dev yatırım

Published

on

By

 

Dem’s Contruction’a bağlı Hera projesi, Bafra’da 200 milyon dolarlık yatırım bütçesi ile alternatifi olmayan bir ilki gerçekleştiriyor. 200 milyon dolar yatırım bedeli ile inşa edilecek 348 adet otel tipi dairenin tanıtımı, görkemli bir etkinlikle gerçekleştirildi

 

 

Dem’s Contruction edindiği 25 yıllık tecrübeyi “Hera Luxury Resorts” projesine aktarıyor.

Bafra Oteller Mevkii’nin en güzel noktasında yer alan, yedi yılda ödenecek paranın geri alınabileceği ‘Hera Luxury Resorts Projesi’ KKTC’nin ilk ve tek tapulu otel odası olan projesini hayata geçiriliyor.

348 adet otel tipi dairenin tanıtımını yapan Dem’s Contruction, yatırım bedeli 200 milyon dolara sahip Hera Luxury Resorts, ünlü oyuncu sunucu Pınar Altuğ Atacan’ın sunumu ile; ünlü müzisyen Ozan Doğulu, şarkıcı Hera ve şarkıcı Beste Korkmaz’ın muhteşem sahne performansıyla tanıttı.

Tanıtım etkinliğinde konuşan Dem’s Contruction Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Can, “Projelerimizde lokasyonlara dikkat ediyoruz. Hera Luxury Resorts stratejik konumu, yatırımcılara sunduğu elverişli imkanları, doğal güzellikleri ve değerini her geçen gün artıran gayrimenkul seçenekleri ile Bafra bölgesinden tapu sahibi olabileceğiniz tek proje. Oteliniz eviniz olsun sloganıyla yola çıktık” dedi.

Süleyman Can, “Hera Luxury Resorts ilk ve tek akıllı oda sistemli bir proje. Bizim projelerimiz her beğeniye, tercihe ve bütçeye göre çeşitlilik göstermektedir. Böylelikle de yatırımcılarımıza birçok seçenek sunmuş oluyoruz.” diye konuştu.

ŞAMPİYON MELEKLERE ANLAMLI DESTEK

Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Can, Adıyaman’da konakladıkları otelin deprem nedeniyle yıkılması sonucu yaşamını yitiren 35 kişilik voleybol takımı için kurulan Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne, Venice projesinden bir dairenin gelirini hediye edeceğini belirtti.

Tanıtım etkinliğine katılan Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ‘‘Bafra Bölgesi’nde farklı bir konsept yaratılarak bir otel ortaya konulması esas ilgi çekendir. Bu farklı proje ile KKTC’de bu yatırımları düşündüklerinden dolayı DEM’S ailesine teşekkür ederim’’ dedi.

Meclis Başkanı Zorlu Töre de “KKTC gelişiyor, büyüyor ve kökleşiyor. KKTC’de ekonomik hamleler devam ediyor. Oteller zincirine yeni bir konsept ile Dem’s Contruction katkı sağlıyor. Dolayısı ile gurur duyuyoruz’’ açıklamasını yaptı.

 

Continue Reading

Trending