Connect with us

GÜNDEM

Estetiğe büyük rağbet

Published

on

Ülkede estetik ameliyatlara olan talep son dönemde büyük artış gösterdi. Estetik operasyonları 16 yaşa kadar indi. Estetik yaptırma konusunda akla ilk olarak kadınlar gelse de, son yıllarda durum değişti. Günümüzde artık erkekler de kadınlar kadar estetik operasyon yaptırıyor

 

 

 

Estetik denilince akla gelen ilk isimlerin başında gelen YDÜ Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Ferhat Erişir, ülkede son dört yılda estetik operasyonlarına büyük talep olduğunu anlattı. Özellikle genç popülasyonda bu ilginin daha çok olduğunu anlatan Erişir, 16 yaşındaki kızların ve 18 yaşındaki erkeklerin özellikle burun estetiği için başvurduğunu vurguladı

Tüm dünyada yıllardan beridir süregelen güzelleşme ve gençleşme çabalarına, ülkemizde de rağbet arttı.

Kimi zaman estetiksel kaygılara bağlı olarak, kimi zaman ise sağlık açısından bir ihtiyaç olarak tercih edilen estetik cerrahi, dönüştürücü gücü ile her yıl binlerce kişinin bıçak altına yatmasını sağlıyor.

Dünyada her geçen gün gelişen ve kendini yenileyen teknoloji, tıp alanında da kendini gösteriyor. Teknolojinin getirdiği olanaklar çerçevesinde estetik ameliyatları da uzun süreli olmaktan çıkıyor.

Pandemi sürecinde insanların kendisiyle ilgilenmeye daha fazla zaman bulmuş olması nedeniyle estetik ameliyatlara olan talep son üç yılda büyük artış gösterdi.

Uzmanlar kadınların daha fazla botoks, burun, göğüs estetiği ile yağ aldırmak için kendilerine başvurduğunu anımsatarak, KKTC’de de diğer ülkelerde olduğu gibi gün geçtikçe bu ilginin arttığını vurguluyor.

ESTETİK OPERASYONU 16 YAŞA KADAR DÜŞTÜ

Ülkede estetik operasyonunun 16 yaşa kadar düştüğü görülüyor. 16 yaşındaki birçok kız estetik uzmanlarına başvuruyor.

Estetik operasyon yaptırma konusunda akla ilk olarak kadınlar gelse de, son yıllarda durum değişti. Günümüzde artık erkekler de kadınlar kadar estetik operasyon yaptırıyorlar ve bunu gizlemiyorlar.

Küçük ve düzgün hatlı bir buruna sahip olmak eskiden yalnızca kadınlara yakıştırılırdı. Ancak artık erkekler de orantılı ve daha küçük boyutlarda bir buruna sahip olma konusunda oldukça istekliler.

Günümüz teknolojileri ile kolay geçen burun ameliyatlarında çoğunlukla hiçbir problem görülmüyor.

Çoğu erkek bahsetmekten kaçınsa da alındaki ve kaş ortasındaki çizgilerinden rahatsızlık duyuyor. Bu bölgelerdeki kırışıklık ve çizgiler hem sert bir ifadeye hem de yaşlanmış bir görünüme sebep oluyor. Bu yüzden birçok kadının yaptığı gibi erkekler de botoks yöntemine başvuruyor.

Erkeklerde yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen sarkan göz kapakları, göz kenarları ve kaşlar yorgun bir görünüme sebep oluyor. Bu durumu düzeltmek ve daha canlı bir görünüm için sık sık blefaroplasti ameliyatı tercih ediliyor. Lokal anestezi yapılarak gerçekleştirilen ameliyatta hasta aynı gün taburcu olabiliyor. Düşük kaşları kaldırmak için ise enjeksiyon işleminden yararlanılabiliyor.

Ülkemizde bu konuda deneyimli uzmanlar, bazı kişilerin vücudundan şikayetçi olduğunu; küçük de olsa büyük de olsa biri burnundan diğerinin de memesinden, gözünden, göbeğinden şikayet ettiğini ve bu amaçla estetik ameliyat olmak istediğini ifade ediyor.

ESTETİK DENİLİNCE AKLA GELEN İLK İSİM: PROF. FERHAT ERİŞİR

Ülkemizde estetik denilince akla gelen ilk isimlerin başında gelen Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Ferhat Erişir, ülkede son dört yılda estetik operasyonlarına büyük talep olduğunu anlattı.

Yüz germe, burun estetiği, göz altı ve göz üstü torbaları ile dudak ve çene operasyonlarını içeren yüz estetiği uzmanlığı bulunan Prof. Erişir, estetik operasyonlarına olan talebin çok arttığını vurguladı.

İnsanın güzel görünme isteği, arkadaşları arasında daha beğenilir olmayı arzulaması gibi etkenlerle estetiğe başvurduğunu dile getiren Prof. Erişir özellikle genç popülasyonda bu ilginin daha çok olduğunu anlattı.

16 yaşındaki kızların, 18 yaşındaki erkeklerin özellikle burun estetiği için başvurduğunu ifade eden Prof. Ferhat Erişir, artık hastaların yarısının kız, yarısının erkekten oluştuğunu belirtti.

Pandeminin içinde evde kapalı kalmayla insanların kendi kendini incelemeye başladığını ve buldukları kusurları gidermek için de estetiğe başvurduğunu ifade eden Erişir, orta yaş kadınların ise göz altı torbaları, botoks ve dolguya rağbet gösterdiğini vurguladı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Nethouse’dan öğrenci kampanyası

Published

on

By

Ada’nın yerli ve lider internet firması Nethouse, öğrencilere yönelik yeni kurulumlara özel kampanya başlattı.

Aylık 171 TL’den başlayan fiyatlarla 16-27 yaş aralığındaki tüm öğrencilere uygun fiyatlı 9 aylık öğrenci paketlerinde Nethouse 5Ghz+ wifi hızı sunan Nethouse, geceleri 5 kat daha hızlı olacak.

KKTC’nin en geniş kablosuz ağına ve 5Ghz+ sinyal kalitesine sahip olan Nethouse, ödeme konusunda da öğrenciye kolaylık sağlayıp kredi kartına vade farksız ve blokesiz 3 taksit ile ödeme seçeneği sunuyor.

Müşteri bağlılıgı ve sadakatine önem veren ve hizmet kalitesinden emin olan Nethouse, rakiplerinin aksine müşteriyi zorunlu tutma adına taahhüt imzalatmıyor ve taahhüt kaynaklı çıkabilecek cayma bedeli yansıtmıyor.

HER 1 ARKADAŞ İÇİN +1 AY HEDİYE

“Arkadaşını al da gel” kampanyası ile herhangi bir arkadaşını yanında getiren kullanıcının hem kendine, hem de getirdiği arkadaşının alacağı paket üzerine +1 ay hediye internet veriyor.

Bu kampanyada arkadaş sayısı sınırlaması da olmayacağı için dileyen kullanıcı her ay 1 arkadaşını götürürse 1 yıl boyunca internete hiç para vermemiş olacak.

Ülkesini seven, ülkesi için yatırımlar yapan ve en son teknolojiyi vatandaşlarına sunmak için çalışan NETHOUSE kampanyalarından faydalanmak ve detaylı bilgi almak isteyenler 0392 4440555 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezleri ile iletişim kurabilir.

Continue Reading

GÜNDEM

Deprem komitesi, yeni ihale süreçlerini başlattı

Published

on

By

Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi toplandı. Komite, projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan 6 Şubat deprem felaketi sonrasında, ülke genelinde tüm okulların depreme karşı güçlendirilmesine yönelik İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) tarafından hazırlanan projelerin ilgili yasa gereği Başbakanlık bünyesinde kurulan ‘Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi’nde değerlendirilmesine devam ediliyor.

“Deprem ve Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi” bu çerçevede bugün bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Toplantıya Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu başkanlık etti. Toplantıda komite, İMO tarafından daha önce projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten ve komiteye sunulan dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı.

Continue Reading

GÜNDEM

Cahitoğlu: “Sporun tüm alanlarına yatırım yapacağız”

Published

on

By

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi ve gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını belirtti

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, gençlerin spora yöneldiğinde kötü alışkanlardan uzaklaşacağını ve sağlıklı yaşamı tercih edeceğini belirterek, gençlerin spora yönelmesi için sporun tüm alanlarına yatırım yapmak gerektiğini söyledi.

Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu ve yönetimini ülkeye kazandırdıkları tesis için kutlayan Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in vizyonu doğrultusunda kalan sürede tesise gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Cahitoğlu, sporda tesisleşmeye önem verdiklerini kaydederek, güzel tesisleri bütün bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

Başbakanlık Müsteşarı  Hüseyin Cahitoğlu, Girne’de bulunan Doğan Türk Birliği tesisini yerinde inceleyerek Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu’dan bilgi aldı.

Cahitoğlu tesisi incelemesinde yaptığı açıklamada, Bayar Piskobulu’nun şu anki tesisi ülkeye kazandırmak için verdiği mücadeleyi en iyi bilenlerden olduğunu söyledi. Kısa süre önce bölgeyi incelemeye geldiğinde şu anki yerin farklı durumda olduğunu bugün ise mükemmel bir tesisin özelde Doğan Türk Birliği, genelde ise ülke sporuna kazandırıldığını söyledi. Bayar Piskobulu’nun ve yönetiminin bu tesisi açma sözünü verdiğini anımsatan Başbakanlık müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, kısa süre sonra açılışını yapacakları tesis için emeği geçenlere teşekkür etti, hayırlı olması dileğinde bulundu.

YATIRIMLARI HIZLANDIRACAĞIZ

Özellikle gençlerin, sağlıklı zemin ve sağlıklı alanlarda hayat sürmeleri için bu tür tesislerin şart olduğunu ifade eden Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in de vizyonu doğrultusunda sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi. Cahitoğlu “Gençlik spora yöneldiğinde kötü alışkanlıklardan uzaklaşır; sağlığı ve sağlıklı yaşamı tercih ettiğini söyleyerek, bugün ülkenin mükemmel bir tesis kazandığını böyle güzel tesisi bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

 

 

Continue Reading

Trending