Connect with us

GÜNDEM

“Güçlü gelecek için yola devam”

Published

on

UBP, “Güçlü Gelecek için Büyük Buluşma” sloganıyla Lefkoşa’da şölen düzenledi. UBP Genel Başkanı, Başbakan Üstel, “Bu seçim Anavatan Türkiye ilişkilerini yüceltmek isteyenlerle, bu ilişkileri sarsmak, yok etmek isteyenler arasındaki bir seçimdir” dedi

 

 

 

Ulusal Birlik Partisi yerel yönetimler seçiminin resmi propaganda sürecinin başladığı gün adaylarını tanıttığı “Güçlü Gelecek için Büyük Buluşma” adı verilen bir şölen düzenledi.

Lefkoşa’daki Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şölende salon doldu, taştı.

Büyük bir coşkunun yaşandığı şölene, koalisyon ortaklar Demokrat Parti Başkanı Fikri Ataoğlu ve Yeniden Doğuş Partisi Başkanı Erhan Arıklı da katıldı.

25 Aralık’ta 18 belediyede yapılacak seçimde UBP’den aday olan ve UBP’nin desteklediği bağımsız adayların kamuoyuna duyurulduğu şölende, belediye meclis üyesi adayları da tam kadro hazır bulundu.

Şölende bir konuşma yapan Başbakan, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ünal Üstel, çok önemli bir seçimin arifesinde olduklarını söyledi. Üstel, “Bu seçim sadece bir yerel seçim değildir. Bu seçim, halka hizmet etmek isteyenlerle, buna engel olmaya çalışanlar arasındaki bir seçimdir” dedi.

Üstel sözlerine şöyle devam etti:

“Bu seçim, bu ülkeye proje yapmak isteyenlerle, bunu yaptırmamaya çalışanlar arasındaki bir seçimdir. Bu seçim, milli davamızda, Türkiye ile ortak ilan ettiğimiz iki devletli çözüme inananlarla, hala daha tek çözümün federasyon olduğunu savunanlar arasında bir seçimdir. Bu seçim Anavatan Türkiye ilişkilerini yüceltmek isteyenlerle, bu ilişkileri sarsmak, yok etmek isteyenler arasındaki bir seçimdir…. Bu seçim, Maraş’ın açılmasını sağlayanlarla, onu başkalarına devretmeye hazır olanlar arasındaki bir seçimdir. O yüzden, kim seçilirse seçilsin değişen bir şey olmaz demeyeceksiniz. Biz bu önemin farkında olarak, Milli davaya inanan tüm partilerle bir olduk, birlik olduk, tek yürek olduk. Biz bir olursak, biz tek yürek olursak, biz saflarımızı iyi tutarsak, kimse bizi yenemez, kimse bizi geçemez sevgili kardeşlerim.”

“MAHKEME KARARI SURATLARINA BİR TOKAT GİBİ PATLADI”

Ünal Üstel yaklaşık 15 yıl önce tartışılmaya başlayan yerel yönetimler reformunu hükümete gelir gelmez ele aldıklarını anımsatarak, ellerini taşın altına koyarak batmak üzere olan belediyeleri kurtarmak için çalışmaya başladıklarını anlattı.

Üzerinde ortak mutabakat sağlanan formülü kullanarak,komitelerde çalışan arkadaşlarının büyük gayreti ve özverisi ile yerel yönetimler reformunu hazırladıklarını söyleyen Üstel, muhalefete eleştiri getirdi:

“Biz bunları yaparken peki ne yaptılar? Hemen sözlerinden döndüler, meclis kürsüsünü işgal ettiler, meclis önüne adamlarını topladılar, reform yapılmasın, belediyelerimiz batsın gitsin, halkımız hizmet alamayacak noktaya gelsin diye ellerinden geleni yaptılar. Ama biz cesaretle reformun arkasında durduk. Kararlı olduk cesur olduk, yolumuza devam ettik. Mahkemeye gittiler önce seçim tarihini iptal ettirdiler.Yetmedi daha sonra da tüm reformu ortadan kaldırmak için mahkeme yollarına düştüler. Mahkemelerimizi siyasetin içine çekmek için ellerinden geleni yaptılar… Ama mahkemenin son verdiği karar, suratlarında bir tokat gibi patladı. Reformu geçirdik ve yeni bir tarih yazdık. Tıpkı tüm tarih boyunca olduğu gibi, onlar konuştu, onlar mahkemeye koştu. Ulusal Birlik Partisi ve iktidarımız reformu yaptı…”

“REFORM İLE BELEDİYELERİMİZ ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR GELECEĞE YÜRÜYOR”

Reform ile belediyelerin kapanmadığı, tam tersine birleştirildiğini belirten Ünal Üstel,

“Belediyelerimiz güçleniyor. Gerek insan kaynağı olarak, gerekse fiziki kaynaklar açısından belediyelerimiz çok daha güçlü bir hale geliyor… Hiç bir belediye çalışanımız işinden olmuyor. Hiçbir belediye çalışanımız başka yerlere sürülmüyor. Hiç bir eski belde binamız kapanmıyor, çalışmaya ve hizmet etmeye devam ediyor. Belediyelerimiz çok daha güçlü bir şekilde, çok daha güçlü bir geleceğe yürüyor” diye konuştu.

“2022 yerel seçim vizyonumuzu hazırladık ve açıkladık. 18 belde 18 ilke adıyla ortaya koyduğumuz vizyonumuz gerek dünyaya, gerek Avrupa’ya gerekse kardeş belediyelerimizin olduğu Türkiye’ye uyumlu şekilde hazırlandı” diyen Üstel, şöyle devam etti:

“İNSAN VE HİZMET ODAKLI BELEDİYELER”

“Yeni dönemde Ulusal birlik partili belediyeler ve desteklediğimiz belediye başkanlarının kazandığı belediyeler;insan ve hizmet odaklı çalışacaklar… Belediyelerini finansal açıdan ayağa kaldıracaklar, çevre dostu olacaklar, çalışma barışını sağlayacaklar, çalışanlarının haklarını verecekler, çalışanlar da  halka hizmet götürecekler. Kentlerimizi, köylerimizi, planlı büyütecekler, plansız programsız, imarsıziş yapmayacaklar. Alt yapı çalışmalarına üst yapı kadar önem verecekler. Çalışmaları başlatacaklar ve tamamlayacaklar.

Beldelerindeki ulaşım sorunlarını çözecekler.

Halkın daha aktif bir yaşam sürmesi için yeni yatırımlar yapacaklar, teknolojilerini yenileyecekler ve dünyalı olacaklar. Sosyal belediyecilik yapacaklar, ihtiyacı olanın, yardım isteyenin hep yanında olacaklar, yolları, sokakları, kaldırımları binaları engelsiz olacak, kentler ve beldeler aydınlık olacak, ışıl ışıl parlayacak. Sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapacaklar, karar alma süreçlerine tüm kesimleri sokacaklar,ben bilirim ben yaparım demeyecekler, beldelerinde yaşayan herkese, eşit davranacaklar, eşit hizmet götürecekler eşitlikçi olacaklar. Gençlere sahip çıkacaklar, onlara sosyal konut projeleri ile destek olacaklar, beldelerinde yaşayan tüm canlıların yaşam hakkını koruyacaklar, toplumsal cinsiyet eşitliğine uygun davranacaklar, kadınlarımızı her alanda güçlendirecekler, kapılarını, kültüre, sanata, spora açık tutacaklar. İşte yeni dönemde belediyecilik anlayışımız bu olacak.”

“2027’YE KADAR İKTİDARDAYIZ.. ERKEN SEÇİMİ ÇOK BEKLERLER”

İktidarın çok önemli projeleri hayata geçirmeye devam ettiğini söyleyen Üstel, Güçlü ve ayakları yere basan bir iktidarolduklarını vurguladı:

“Türkiye ile ilişkilerini geliştirmiş, sağlamlaştırmış, Anavatan Türkiye’den tam destek gören bir iktidarımız var… Duyuyoruz ki; bazı yerlerde yerel seçimlerden sonra erken genel seçim olacak şeklinde konuşuyorlar. Çok beklerler” diyen Üstel, “Ulusal Birlik Partisi iktidarı ve hükümetimiz, 2027 yılına kadar iş başındadır. Çok fazla umutlanmasınlar. Bilsinler ki; seçilecek tüm belediye başkanları Ulusal Birlik Partisi iktidarında bölgelerine hizmet verecekler” diye konuştu.

“KISA SÜREDE ÇOK İŞ YAPTIK, YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Üstel, görevi devralıp başbakan olduğu günden beri, hükümet ortakları ile durmadan çalıştıklarını belirterek, “Bu zorlu dönemde, memurumuza, işçimize, iş dünyasına, tarım sektörüne, hayvancılığa, sanayicimize sahip çıktık.Vatandaşlarımızı enflasyonun altında ezdirmedik. Kamuya ve özele eşit davrandık. Hiç birinin hakkını çiğnetmedik. Yarım kalan projelerimizi yeniden başlattık.. Sona gelen projelerimizin açılışlarını yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Girne hastanesinin yapımına yeniden başladıklarını anımsatan Ünal Üstel,  Alsancak-Lapta çevre yoluna finansman bulupprojeyi yeniden başlattıklarını kaydetti.

Girne-Çatalköy çevre yolu projesini başlayacak noktaya getirdiklerini dile getiren Üstel, huzur evi yenileme projesini de başlattıklarını söyledi.

Üstel, kısa sürede hayata geçirdikleri işleri sıraladı:

“Sevgi evinin temelini attık yakında açacağız. Lefke – Güzelyurt yolunu, Balalan –Yenierenköy yolunu açtık. E-Devlet projesinin en önemli bacağı olan veri merkezimizi açtık. Mahkumlar daha iyi koşullarda cezalarını çeksin diye, yeni cezaevini açtık, onları yeni cezaevine taşıdık. Muhaceret affı çıkardık. Kısmi öğrenci aflarını çıkardık. Elektrik borçlarına faiz affı getirdik. Elektrikte çoklu tarife dönemine geçtik. İmzaladığımız enerji protokolleri ile, enerji giderlerimizi düşürecek önemli destekler sağladık. 5 kişiye kadar çalışanı bulunan 6000 den fazla işverenimizin kendilerine %50 prim desteği verdik. Ayrıca tüm işverenlerimizin de yanında çalışanlara %50 prim desteği verdik. Ki bu rakam 61 bin kişidir. Tarımcımıza hayvancımıza destekleri artırdık. Sadece son dönemde tarımcılarımıza 100 milyon TL’nin üzerinde hibe desteği sağladık. Sosyal yardım alanlarımızın maaşların birkaç aylık sürede toplamda 8 bin, engelli maaşlarına 4 bin katkı yaptık. Sosyal yardım alanların yılda bir faydalandığı hayat pahalılığı artışını ikiye çıkardık. Maaşlarında %50’den %100’e varan artışlar sağlattık. Çünkü onlar konuşur biz yaparız. Onlar konuşur UBP yapar.”

“SİZDEN ÇOK ÇALIŞMANIZI İSTİYORUM”

“Bu seçimleri halkımız için kazanmak zorundayız” diyen Üstel, salonu dolduran kalabalıktan beklentisini şu sözlerle ortaya koydu:

“Sizlerden çok çalışmanızı istiyorum. İşbirliği ve güç birliği yaptığımız Demokrat Parti ve Yeniden Doğuş Partili kardeşlerinizle bir olmanızı istiyorum. Her beldede her sokakta, her caddede her eve girmenizi ve bu seçimin önemini anlatmanızı istiyorum. Biz adaylarımıza güveniyoruz. Biz onlara kefiliz. Onların verdiği tüm sözleri gerçekleştirmesi için merkezi hükümet olarak da arkalarında duracağız. Destek vereceğiz”

KOALİSYON ORTAKLARINDAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Ünal Üstel’in konuşmasından önce UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, DP Başkanı Fikri Ataoğlu ve YDP Başkanı Erhan Arıklı da konuştu ve birlik beraberlik mesajları verildi. Konuşmaların ardından adaylar tanıtıldı.

 

 

 

Çok önemli bir seçimin arifesinde olduklarını söyleyen Üstel, “Bu seçim sadece bir yerel seçim değildir. Bu seçim, milli davamızda, Türkiye ile ortak ilan ettiğimiz iki devletli çözüme inananlarla, hala daha tek çözümün federasyon olduğunu savunanlar arasında bir seçimdir. Bu seçim Anavatan Türkiye ilişkilerini yüceltmek isteyenlerle, bu ilişkileri sarsmak, yok etmek isteyenler arasındaki bir seçimdir” dedi

 

 

Yeni dönemde UBP’li belediyeler ve destekledikleri belediye başkanlarının kazandığı belediyelerin ;insan ve hizmet odaklı çalışacağını belirten Üstel, iktidarın çok önemli projeleri hayata geçirmeye devam ettiğini ve 2027 yılına kadar hükümette iş başında olacaklarını kaydetti. Üstel, erken seçimi dile getiren muhalefete ise “Daha çok beklerler” mesajı verdi

 

 

Yerel seçimlerde de aynı ittifakla, “Güçlü gelecek, güçlü KKTC”yi yaratmak için yola devam ettiklerini vurgulayan

 

 

 

Başbakan Üstel, 2020’de artık iki egemen devlet olduğunu, federasyonun artık olmadığını söylediklerini ve seçimi kazandıklarını belirtti.

Başbakan Üstel, seçimin aynı zamanda egemen devletçilerle federasyoncuların seçimi olduğunu belirterek bu nedenle yerel seçimlerin çok önemli olduğunu kaydetti.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’ndaki KKTC’nin tanınması çağrısına işaret eden Üstel, bunun meyvelerini almaya başladıklarını belirterek, “Türk Devletleri Teşkilatı’nda bayrağımız göklere çekildi” dedi. Bu kararın ardından Avrupa’nın ayağa kalktığını ifade eden Başbakan Üstel, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri’nin buna cevap verdiğini söyledi. Bu yolu Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yürürken şimdi bir de Türk Devletleri Teşkilatı olduğunu dile getiren Üstel, “O yüzden bu seçim o kadar daha önemli” şeklinde konuştu.

-“Tek yürek, tek yumruk”

Ulusal davayı ittifakla ve Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte götürdüklerini dile getiren Üstel, 15 sene önce konuşulan ancak gündeme getirilmeyen belediyeler reformunu ittifakla birlikte masaya koyduklarını ve hedefledikleri reformu gerçekleştirdiklerini kaydetti. Belediyeler reformunu gerçekleştirmek istemeyen muhalefetin Cumhuriyet Meclisi’nde sert tartışmalar yaptığını anlatan Başbakan Üstel, ittifakın milletvekilleriyle tek yürek, yumruk olarak reformu gerçekleştirdiklerini belirtti.

Belediye sayısını 28’den 18’e indirdiklerini hatırlatan Üstel, ancak hiçbir belediyeyi kapatmadıklarını söyledi. Belediyelerin güçlerini birleştirdiklerini, hizmetlerini artırdıklarını, mali yapılarını güçlendirdiklerini kaydeden Üstel, bunu nüfuslarını artırarak, yüz ölçümlerini büyüterek, devletten alacakları katkı paylarını çoğaltarak, yaptıklarını belirtti.

KKTC’de yaşayan insanlara daha iyi hizmet, daha güçlü belediyeler, daha güçlü yarınlar yaratmak için belediyeler reformunu yaptıklarını ifade eden Ünal Üstel, buna karşın muhalefetin mahkemeye başvurduğuna değindi. Üstel, “Tarihi değiştirdiler 25 Aralık yaptılar. Ne oldu Belediyelerin Birleştirilmesi Yasası? Anayasa Mahkemesi’nden yüzlerine bir tokat gibi indi. Bizim yaptığımız reform kesinleşti. Bugün 18 belediye ile seçime gidiyoruz. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

18 belediye başkan adaylarını ittifak yaptıkları DP ve YDP ile birlikte belirlediklerini kaydeden Üstel, “Biz biriz, 18 belediyemiz birdir dolayısıyla aynı yolu yürüyeceğiz” şeklinde konuştu. Üstel, çıkardıkları 18 belediye başkan adayının ülkede güçlü belediyeleri yaratacağına inanç belirtti.

Bütün bunları ülke için, insanların daha mutlu ve refah yaşaması için yaptıklarını ifade eden Başbakan Üstel, bir yandan reform yaparken, diğer yandan pandemi sonrası çöken ekonomiyi hareketlendirmek için Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte el ele, kol kola bazı çalışmalar yaptıklarını söyledi.

“Ülkemizi 18 belediye başkanıyla yeniden yapılandıracağız, yeniden güçlendireceğiz”

Ekonomik çarkların yavaş yavaş dönmeye başladığını kaydeden Üstel, sektörlere teşvik ve hibe kredi verdiklerini söyledi. Ekonominin 2019’daki verileri yakaladığını dile getiren Üstel, sıranın ülkenin inşa edilmesine geldiğini belirtti. Üstel, “Ülkemizi 18 belediye başkanıyla yeniden yapılandıracağız, yeniden güçlendireceğiz” dedi.

Koalisyon ortaklarının 18 adayı için destek istediklerini kaydeden Başbakan Üstel, “Dağ başını duman almış ileri, zaferlere doğru beraber yürüyelim” diyerek, konuşmasını tamamladı.

DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu: “Tek gailemiz memleket”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, ittifak sağlayan UBP, DP ve YDP’nin tek gailesinin memleket, insan, gençler ve kadınlar olduğunu, bu gaile doğrultusunda yola çıktıklarını söyledi.

Tek hedeflerinin KKTC olduğunu belirten Ataoğlu, 25 Aralık’a kadar hep birlikte olacaklarını, görev bölümüyle ülkenin her noktasına ulaşmaya çalışacaklarını kaydetti.

Ataoğlu, parti başkanlarının birlikte veya ayrı ayrı KKTC’nin her köşesine gideceğini belirterek, birlik ve beraberlik içinde belediye başkan adayları yanında, üç partinin meclis üyelerinin tek yumruk, tek çatı, tek şemsiye altında yürümeyi asla bırakmamasını istedi.

Bu birlik ve beraberliği, gücü göstermeleri halinde 25 Aralık gecesi açılacak sandıklardan çıkacak belediyelerle gurur duyacaklarını kaydeden Fikri Ataoğlu, üç partinin birlikte veya ayrı ayrı meclis üyesi çıkarmış olabileceğini ama asla belediye başkan adaylarından sapmadan, yanlarında dimdik durarak kazanmaları için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini söyledi.

Çıkabilecek ufak tefek sorunların çözümlenerek birlik ve beraberliğin bozulmasına izin verilmemesini de isteyen Fikri Ataoğlu, “Zaferi kutlamaya kimsenin engel olmasına müsaade etmeyelim” dedi.

Ataoğlu, “Yolumuz uzun. Samimiyet çerçevesinde çalışmamız halinde kazanmak hiçten. Gelin birlik ve beraberliğimizi ortaya koyalım” çağrısı yaptı.

18 adayın tümünün kendi adayları olduğunu kaydeden Ataoğlu, sorumluluk içinde yürümeleri halinde yollarının aydınlık olacağını söyledi.

-Arıklı: “Seçimde birlik ve bir olma kararı aldık”

YDP Genel Başkanı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı da konuşmasına bir şiirden dörtlük okuyarak başladı.

Hükümeti kurarken yerel seçimlerde de ittifak kurma noktasında anlaştıklarını dile getiren Arıklı, seçimlerde “birlik ve bir olma” kararı aldıklarını kaydetti.

Milli davada bir olan Anavatan ile birlikte KKTC’yi yaşatmak isteyen siyasiler olarak yola çıktıklarını ve bunun hasadını da yerel seçimlerde alacaklarını dile getiren Arıklı, bu yolda gönül birliğiyle hareket etmeleri halinde yerel seçimlerde başarılı olacaklarına inandıklarını belirtti.

Bu seçimlerin önemine dikkat çeken Arıklı, bu seçimlerde üçlü ittifakın güç kaybetmesi halinde milli davanın tartışmaya açılacağını söyledi ve “Biz buna izin verecek miyiz?.. Biz bir olmak zorundayız. Gazamız şimdiden mübarek olsun.” ifadelerini kullandı.

-Hasipoğlu: “UBP ve ortaklar olarak belediyeler reformuna inandık ve uyguladık”

Açılışta konuşan UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu ise 18 belediyede yapılacak seçimde aday olanların tanıtılacağı etkinliğe katılanlara “hoş geldiniz” diyerek seçim için YDP ve DP ile fikir birliği ve yol arkadaşlığı yaptıklarını hatırlattı.

Hasipoğlu, belediyeler reformunun mimarının Başbakan Ünal Üstel olduğunu kaydetti.

İktidar olarak antidemokratik davranmadıklarını dile getiren Hasipoğlu, UBP ve ortaklar olarak belediyeler reformuna inandıklarını ve uyguladıklarını belirtti.

KKTC’ye inandıklarını ve halkın ayağına götürülecek şekilde en verimli şekilde çalışacaklarını kaydeden Hasipoğlu, güçlü belediyeleri getirmek için irade koyduklarını ve yollarına da devam edeceklerini kaydetti.

Hasipoğlu ayrıca, seçimlerin demokratik şekilde geçerek başarıya ulaşacağını söyledi ve belediye başka adaylarını şimdiden tebrik etti.

Oğuzhan Hasipoğlu’nun konuşmasının ardından “Bir başkadır benim memleketim” şarkısıyla hazırlanan görsel paylaşıldı.

Konuşmaların ardından belediye başkan adayları kısa özgeçmişleri okunarak kürsüye çağrıldı. Adaylar, belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte katılımcılara tanıtıldı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Nethouse’dan öğrenci kampanyası

Published

on

By

Ada’nın yerli ve lider internet firması Nethouse, öğrencilere yönelik yeni kurulumlara özel kampanya başlattı.

Aylık 171 TL’den başlayan fiyatlarla 16-27 yaş aralığındaki tüm öğrencilere uygun fiyatlı 9 aylık öğrenci paketlerinde Nethouse 5Ghz+ wifi hızı sunan Nethouse, geceleri 5 kat daha hızlı olacak.

KKTC’nin en geniş kablosuz ağına ve 5Ghz+ sinyal kalitesine sahip olan Nethouse, ödeme konusunda da öğrenciye kolaylık sağlayıp kredi kartına vade farksız ve blokesiz 3 taksit ile ödeme seçeneği sunuyor.

Müşteri bağlılıgı ve sadakatine önem veren ve hizmet kalitesinden emin olan Nethouse, rakiplerinin aksine müşteriyi zorunlu tutma adına taahhüt imzalatmıyor ve taahhüt kaynaklı çıkabilecek cayma bedeli yansıtmıyor.

HER 1 ARKADAŞ İÇİN +1 AY HEDİYE

“Arkadaşını al da gel” kampanyası ile herhangi bir arkadaşını yanında getiren kullanıcının hem kendine, hem de getirdiği arkadaşının alacağı paket üzerine +1 ay hediye internet veriyor.

Bu kampanyada arkadaş sayısı sınırlaması da olmayacağı için dileyen kullanıcı her ay 1 arkadaşını götürürse 1 yıl boyunca internete hiç para vermemiş olacak.

Ülkesini seven, ülkesi için yatırımlar yapan ve en son teknolojiyi vatandaşlarına sunmak için çalışan NETHOUSE kampanyalarından faydalanmak ve detaylı bilgi almak isteyenler 0392 4440555 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezleri ile iletişim kurabilir.

Continue Reading

GÜNDEM

Deprem komitesi, yeni ihale süreçlerini başlattı

Published

on

By

Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi toplandı. Komite, projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan 6 Şubat deprem felaketi sonrasında, ülke genelinde tüm okulların depreme karşı güçlendirilmesine yönelik İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) tarafından hazırlanan projelerin ilgili yasa gereği Başbakanlık bünyesinde kurulan ‘Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi’nde değerlendirilmesine devam ediliyor.

“Deprem ve Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi” bu çerçevede bugün bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Toplantıya Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu başkanlık etti. Toplantıda komite, İMO tarafından daha önce projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten ve komiteye sunulan dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı.

Continue Reading

GÜNDEM

Cahitoğlu: “Sporun tüm alanlarına yatırım yapacağız”

Published

on

By

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi ve gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını belirtti

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, gençlerin spora yöneldiğinde kötü alışkanlardan uzaklaşacağını ve sağlıklı yaşamı tercih edeceğini belirterek, gençlerin spora yönelmesi için sporun tüm alanlarına yatırım yapmak gerektiğini söyledi.

Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu ve yönetimini ülkeye kazandırdıkları tesis için kutlayan Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in vizyonu doğrultusunda kalan sürede tesise gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Cahitoğlu, sporda tesisleşmeye önem verdiklerini kaydederek, güzel tesisleri bütün bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

Başbakanlık Müsteşarı  Hüseyin Cahitoğlu, Girne’de bulunan Doğan Türk Birliği tesisini yerinde inceleyerek Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu’dan bilgi aldı.

Cahitoğlu tesisi incelemesinde yaptığı açıklamada, Bayar Piskobulu’nun şu anki tesisi ülkeye kazandırmak için verdiği mücadeleyi en iyi bilenlerden olduğunu söyledi. Kısa süre önce bölgeyi incelemeye geldiğinde şu anki yerin farklı durumda olduğunu bugün ise mükemmel bir tesisin özelde Doğan Türk Birliği, genelde ise ülke sporuna kazandırıldığını söyledi. Bayar Piskobulu’nun ve yönetiminin bu tesisi açma sözünü verdiğini anımsatan Başbakanlık müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, kısa süre sonra açılışını yapacakları tesis için emeği geçenlere teşekkür etti, hayırlı olması dileğinde bulundu.

YATIRIMLARI HIZLANDIRACAĞIZ

Özellikle gençlerin, sağlıklı zemin ve sağlıklı alanlarda hayat sürmeleri için bu tür tesislerin şart olduğunu ifade eden Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in de vizyonu doğrultusunda sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi. Cahitoğlu “Gençlik spora yöneldiğinde kötü alışkanlıklardan uzaklaşır; sağlığı ve sağlıklı yaşamı tercih ettiğini söyleyerek, bugün ülkenin mükemmel bir tesis kazandığını böyle güzel tesisi bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

 

 

Continue Reading

Trending