Connect with us

GÜNDEM

Kıbrıs kültürü moda ve sanatla canlandırılacak

Published

on

Eski adıyla Tsembri Fashion Projesi olarak bilinen, Fashion Heritage Network Cyprus, sürdürülebilir moda sanatı ve moda mirası aracılığıyla adanın ruhunu yansıtmaya devam ediyor. Fashion Heritage Network Cyprus’un özel açılış gecesi etkinliği, Gardens Of The Future’da (9 Elpnikis 1059, Lefkoşa) gerçekleşecek. Sergi, 25-28 Mayıs tarihleri arasında orada yapılacak. Kıbrıs’ın ve diasporasının genç moda tasarımcılarından oluşan ekip, Kıbrıs’tan çağdaş, sürdürülebilir moda tasarımının günümüzde nasıl görüneceğine dair eklektik ve göze çarpan bir vizyon sunuyor. Temellerinde ileriye dönük olmanın yanı sıra tasarımlar, Kıbrıs tasarım uygulamalarının yüzlerce yıl öncesine kadar uzanan zengin sürdürülebilir mirasından ilham alıyor. Tasarımlarda geçmişin ve geleceğin ‘giysilerinden’ yararlanarak, Kıbrıs kültürünün doğası gereği sürdürülebilir olduğu ve dolayısıyla giderek homojenleşen küresel bir dünyada benzersiz olduğu kavramını ve fikrini pekiştiriyor.

 

REVIVE sergisi, her katılımcının belirli bir kültürel pratiğe dayalı olarak kendi enstalasyonunu yarattığı, kültürel miras ile çağdaş moda ve sanatın eşsiz bir karışımıdır. Sergi aynı zamanda moda endüstrisinde sürdürülebilirliğin önemi konusunda farkındalık yaratmanın yanı sıra, yeniden kullanım, doğal boyalar, onarım ve ileri dönüşüm gibi uygulamalarla Kıbrıs moda mirasının tarihsel olarak nasıl sürdürülebilir olduğunu gözler önüne seriyor. Bu özel sergi, Kıbrıs’taki British High Commission ve Australian High Commission, Gardens for the Future ve Youth Board of Cyprus (ONEK) ile işbirliği içerisindedir. Sergi, Royal Commonwealth Society, Fashion Revolution Cyprus, Commonwealth Fashion Council, Student Life, Home for Cooperation, Circular Economy Alliance, UNFICYP, LCOY Cyprus, Lefkoşa Gençlik Derneği ve Cyprus Youth Council tarafından destekleniyor. Eski adıyla Tsembri Fashion Projesi olarak bilinen, Fashion Heritage Network Cyprus, sürdürülebilir moda sanatı ve moda mirası aracılığıyla adanın ruhunu yansıtmaya devam ediyor.

 

Fashion Heritage Network Cyprus’un özel açılış gecesi etkinliği, 23 Mayıs’ta saat 19:00’da Gardens Of The Future’da (9 Elpnikis 1059, Lefkoşa) gerçekleşecek. Sergi, 25-28 Mayıs tarihleri arasında aynı şekilde yine orada yapılacak. Kıbrıs’ın ve diasporasının genç moda tasarımcılarından oluşan ekip, Kıbrıs’tan çağdaş, sürdürülebilir moda tasarımının günümüzde nasıl görüneceğine dair eklektik ve göze çarpan bir vizyon sunuyor. Temellerinde ileriye dönük olmanın yanı sıra tasarımlar, Kıbrıs tasarım uygulamalarının yüzlerce yıl öncesine kadar uzanan zengin sürdürülebilir mirasından ilham alıyor. Tasarımlarda geçmişin ve geleceğin ‘giysilerinden’ yararlanarak, Kıbrıs kültürünün doğası gereği sürdürülebilir olduğu ve dolayısıyla giderek homojenleşen küresel bir dünyada benzersiz olduğu kavramını ve fikrini pekiştiriyor.

 

REVIVE sergisi, her katılımcının belirli bir kültürel pratiğe dayalı olarak kendi enstalasyonunu yarattığı, kültürel miras ile çağdaş moda ve sanatın eşsiz bir karışımıdır. Sergi aynı zamanda moda endüstrisinde sürdürülebilirliğin önemi konusunda farkındalık yaratmanın yanı sıra, yeniden kullanım, doğal boyalar, onarım ve ileri dönüşüm gibi uygulamalarla Kıbrıs moda mirasının tarihsel olarak nasıl sürdürülebilir olduğunu gözler önüne seriyor. Bu özel sergi, Kıbrıs’taki British High Commission ve Australian High Commission, Gardens for the Future ve Youth Board of Cyprus (ONEK) ile işbirliği içerisindedir. Sergi, Royal Commonwealth Society, Fashion Revolution Cyprus, Commonwealth Fashion Council, Student Life, Home for Cooperation, Circular Economy Alliance, UNFICYP, LCOY Cyprus, Lefkoşa Gençlik Derneği ve Cyprus Youth Council tarafından destekleniyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Nethouse’dan öğrenci kampanyası

Published

on

By

Ada’nın yerli ve lider internet firması Nethouse, öğrencilere yönelik yeni kurulumlara özel kampanya başlattı.

Aylık 171 TL’den başlayan fiyatlarla 16-27 yaş aralığındaki tüm öğrencilere uygun fiyatlı 9 aylık öğrenci paketlerinde Nethouse 5Ghz+ wifi hızı sunan Nethouse, geceleri 5 kat daha hızlı olacak.

KKTC’nin en geniş kablosuz ağına ve 5Ghz+ sinyal kalitesine sahip olan Nethouse, ödeme konusunda da öğrenciye kolaylık sağlayıp kredi kartına vade farksız ve blokesiz 3 taksit ile ödeme seçeneği sunuyor.

Müşteri bağlılıgı ve sadakatine önem veren ve hizmet kalitesinden emin olan Nethouse, rakiplerinin aksine müşteriyi zorunlu tutma adına taahhüt imzalatmıyor ve taahhüt kaynaklı çıkabilecek cayma bedeli yansıtmıyor.

HER 1 ARKADAŞ İÇİN +1 AY HEDİYE

“Arkadaşını al da gel” kampanyası ile herhangi bir arkadaşını yanında getiren kullanıcının hem kendine, hem de getirdiği arkadaşının alacağı paket üzerine +1 ay hediye internet veriyor.

Bu kampanyada arkadaş sayısı sınırlaması da olmayacağı için dileyen kullanıcı her ay 1 arkadaşını götürürse 1 yıl boyunca internete hiç para vermemiş olacak.

Ülkesini seven, ülkesi için yatırımlar yapan ve en son teknolojiyi vatandaşlarına sunmak için çalışan NETHOUSE kampanyalarından faydalanmak ve detaylı bilgi almak isteyenler 0392 4440555 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezleri ile iletişim kurabilir.

Continue Reading

GÜNDEM

Deprem komitesi, yeni ihale süreçlerini başlattı

Published

on

By

Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi toplandı. Komite, projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan 6 Şubat deprem felaketi sonrasında, ülke genelinde tüm okulların depreme karşı güçlendirilmesine yönelik İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) tarafından hazırlanan projelerin ilgili yasa gereği Başbakanlık bünyesinde kurulan ‘Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi’nde değerlendirilmesine devam ediliyor.

“Deprem ve Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi” bu çerçevede bugün bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Toplantıya Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu başkanlık etti. Toplantıda komite, İMO tarafından daha önce projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten ve komiteye sunulan dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı.

Continue Reading

GÜNDEM

Cahitoğlu: “Sporun tüm alanlarına yatırım yapacağız”

Published

on

By

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi ve gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını belirtti

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, gençlerin spora yöneldiğinde kötü alışkanlardan uzaklaşacağını ve sağlıklı yaşamı tercih edeceğini belirterek, gençlerin spora yönelmesi için sporun tüm alanlarına yatırım yapmak gerektiğini söyledi.

Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu ve yönetimini ülkeye kazandırdıkları tesis için kutlayan Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in vizyonu doğrultusunda kalan sürede tesise gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Cahitoğlu, sporda tesisleşmeye önem verdiklerini kaydederek, güzel tesisleri bütün bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

Başbakanlık Müsteşarı  Hüseyin Cahitoğlu, Girne’de bulunan Doğan Türk Birliği tesisini yerinde inceleyerek Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu’dan bilgi aldı.

Cahitoğlu tesisi incelemesinde yaptığı açıklamada, Bayar Piskobulu’nun şu anki tesisi ülkeye kazandırmak için verdiği mücadeleyi en iyi bilenlerden olduğunu söyledi. Kısa süre önce bölgeyi incelemeye geldiğinde şu anki yerin farklı durumda olduğunu bugün ise mükemmel bir tesisin özelde Doğan Türk Birliği, genelde ise ülke sporuna kazandırıldığını söyledi. Bayar Piskobulu’nun ve yönetiminin bu tesisi açma sözünü verdiğini anımsatan Başbakanlık müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, kısa süre sonra açılışını yapacakları tesis için emeği geçenlere teşekkür etti, hayırlı olması dileğinde bulundu.

YATIRIMLARI HIZLANDIRACAĞIZ

Özellikle gençlerin, sağlıklı zemin ve sağlıklı alanlarda hayat sürmeleri için bu tür tesislerin şart olduğunu ifade eden Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in de vizyonu doğrultusunda sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi. Cahitoğlu “Gençlik spora yöneldiğinde kötü alışkanlıklardan uzaklaşır; sağlığı ve sağlıklı yaşamı tercih ettiğini söyleyerek, bugün ülkenin mükemmel bir tesis kazandığını böyle güzel tesisi bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

 

 

Continue Reading

Trending