Connect with us

GÜNDEM

Mimoza sahili en temiz koylardan biri oldu

Published

on

Mimoza Beach Hotel, Temmuz ayında yapılan deniz suyu analizleri sonucunda en temiz koylardan birine sahip otellerden oldu.
Mimoza Beach Hotel Müdürü Oytun Çorba; “Misafirlerimizin her anını özel hissetmesi için havuz, güneş ve masmavi berrak denizin eşliğinde temiz bir sahilde denize girmelerini sağlamaktan ötürü mutluyuz” diye konuştu Kuzey Kıbrıs’ın en güzel sahillerinden birinde denize sıfır konumuyla misafirlerine yaz sezonunda unutulmaz deneyimler sunan Mimoza Beach Hotel, Sağlık Bakanlığı’nın Temmuz ayı deniz suyu analizleri sonucunda “E.coli ve Enterokok” oranı en düşük deniz suyuna sahip tesislerinden biri oldu.
Eğlence ve huzuru bir arada sunan Mimoza Beach Hotel’in otele sıfır plaj alanı, restoranı ve havuz barı, mini çocuk parkı, palmiyelerin gölgesinde geniş havuzu, lobi alanı ve her açıdan denizi gören konforlu odaları konukları yaz boyunca memnun etmeye devam ediyor. Denize sıfır konumda yer alan birçok tesis için önemli bir sağlık konusu olan ve kanalizasyonun karıştığı denizlerin hastalıklara yol açma ihtimalinin artması nedeni ile düzenli yapılacak mikrobiyolojik testlerle sahillerin denetlenmesini önemseyen Mimoza Beach Hotel yönetimi, yapılan son analizlerle temiz deniz suyu kriterlerine uygun çıkmaktan son derece memnun olduklarını açıkladılar. Mimoza Beach Hotel Müdürü Oytun Çorba; “Misafirlerimizin her anını özel hissetmesi için havuz, güneş ve masmavi berrak denizin eşliğinde temiz bir sahilde denize girmelerini sağlamaktan ötürü de mutluyuz” dedi.
Oytun Çorba açıklamasında şöyle konuştu: “Otelimiz Magusa’nın en güzel koylarından birinde yer alıyor, tesisimizde arıtma ve kanalizasyon konusuna son derece önem veriyoruz, bunun için gerekli teknik donanıma sahip olarak sürekli kontrol altında tutuyoruz. Otelimizin bulunduğu Yeniboğaziçi ve İskele arasında kalan bu bölgede, yeni yapılanmalar nedeni ile belediyelerin de özellikle dikkati çektiği arıtma konusunda gerekli çalışmalar yapılmaz ise, kirliliğin giderek artması olası. Bölgemiz kıyı sahillerin, denizlerimizin temizliğinden önce kendimiz daha sonra belediyeler ve ilgili kurumlar sorumlu olmalıdır. Pandemi gibi ciddi bir salgın sürecinin halen devam ettiği tüm dünyada ve ülkemizde sağlıklı bir turizm yapabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Haziran ayı ile birlikte pandeminin hafiflemesi ile de turistlerin adamıza gelişleri hızlanmıştı. Sezon başından bugüne full kapasite hizmet veriyoruz. 47 oda 94 yatak kapasitemizle, özel plaj alanımız, dış alan dinlenme noktalarımız, 24 saat servis sunan Pool à la Carte restoranımız, havuz ve havuz barımız, açık büfe kahvaltı ve akşam yemeğimizle kısa ve uzun dönem konaklamalar için ideal bir tatil imkanını misafirlerimize sunmaya devam ediyoruz. Bu bölgede yerli ve yabancı misafirlerimizin tercih ettiği bir otel olduk. Müşteri memnuniyetiyle birlikte çevre koruma konusundan da otelimiz yönetimince çok dikkatli çalışmalar yapıyoruz.” Ayrıca; 3 Suit odası, 38 adet iki kişilik ve tek kişilik “French bed” yataklı ve 6 adet iki ayrı yataklı “Twin Room” özelliklerinde üç farklı konsept ile tasarlanmış odalarda ailelere ve sevdiklerine huzurlu ve konforlu bir konaklama imkanı sunduklarını dile getiren Çorba, “Misafirlerimizin her anını özel hissetmesi için havuz, güneş ve masmavi berrak denizin eşliğinde temiz bir sahilde denize girmelerini sağlamaktan ötürü de mutluyuz” dedi. Adanın temiz ve güzel sahillerinden biri ile kucaklaşan Mimoza Beach Hotel, konforu ve huzuru doya doya yaşayacağınız tatilleriniz için, zengin ürünleri, kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, ara atıştırmalıkları, kaliteli servisi ve uygun fiyat avantajı ile misafirlerini ağırlıyor. Her türlü bilgi ve rezervasyon için, (0) 392 378 81 68 nolu telefondan veya info@mimozabeachhotel.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GÜNDEM

Uluslararası Halk Dansları Ekiplerinden Evkaf‘a teşekkür

Published

on

By

Ülkemizde ilki gerçekleştirilen Kuzey Kıbrıs Uluslararası Halk Dansları Festivali için Kıbrıs’ta bulunan Türkiye, Meksika, Romanya, Macaristan ve Bulgaristan halk dansları ekiplerinin temsilcileri Kıbrıs Vakıflar İdaresi’ni ziyaret etti. 29 Temmuz – 7 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalin sponsorlarından olan Kıbrıs Vakıflar İdaresi‘ne nezaket ziyaretinde bulunan halk dansları ekipleri, sağlanan katkılardan dolayı da Genel Müdür Prof. Dr. İbrahim Benter‘e ayrıca teşekkür etti.
Continue Reading

GÜNDEM

Havaalanında niye ambulans yok?

Published

on

By

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü kurallarına ve işletme şartlarında havaalanında 24 saat ambulans bulundurma ve acil servis gibi sağlık hizmeti verilmesi zorunlu olmasına rağmen T&T Şirketi bu kurala uymuyor

 

 

 

İşletmeciliği Taşyapı firması olan T&T Şirketinin yaptığı havaalanında uzun bir zamandır ambulans ve sağlık hizmetinin verilmediği ortaya çıktı.

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) kurallarına ve T&T Şirketinin KKTC ile anlaşma şartlarında havaalanında 24 saat ambulans bulundurma ve yine havaalanı içerisinde acil servis gibi sağlık hizmeti verilmesi zorunlu olmasına rağmen T&T Şirketi’nin bu kurala uymadığı belirlendi.

Sivil Havacılık Dairesi yetkililerinin bu konuda derhal önlem alınması konusunda yetkili birimlere çağrı yaptığı, T&T Şirketi’ne ve Sağlık Bakanlığı’na da bu konuda yazı yazdığı öğrenildi.

Hükümet yetkilileri ve ilgili bakanlıklar bu konuda henüz bir girişimde bulunmazken, Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda neden harekete geçmediği bilinmiyor.

ICAO kurallarına göre olası uçak kaza, kırım ve yangınlara müdahil olması için Havaalanı’nda zorunlu olarak ambulans bulundurulması ve bu ambulansların hiçbir surette başka amaçlar için meydanı terk etmemesi gerektiği belirtiliyor.

Ancak buna rağmen havaalanındaki ambulans, bölgedeki köylere hizmet verdiğinden Havaalanı’nda bulunmuyor.

Bu ciddi eksiklik karşısında yetkili birimlerin derhal harekete geçmemesi nedeniyle havaalanında yaşanacak herhangi bir sağlık sorunu ya da olası bir kazada müdahalenin erken yapılamayacak olması, büyük bir ihmali de beraberinde getiriyor.

Continue Reading

GÜNDEM

Kuzey Kıbrıs’ın Değerleri’nde bu kez Osman Alkaş var

Published

on

By

Doç. Dr. Mutlu Soykurt’un kaleme aldığı “Kuzey Kıbrıs’ın Değerleri” serisinin dördüncü kitabında ünlü Kıbrıslı Türk tiyatro ve sinema oyuncusu Osman Alkaş’ın ilham veren hikayesi, okuyucularıyla buluştu

Kıbrıs Türk Toplumunun kültürüne ve yaşamına büyük katkılar sunan kahramanların ilham verici hikayelerini okuyucuyla buluşturan “Kuzey Kıbrıs’ın Değerleri” serisinin dördüncü kitabı, ünlü oyuncu Osman Alkaş’ın hikayesini okuyucularıyla buluşturuyor.

 

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun kurucularından olan Alkaş, Kıbrıs Türk halkı arasında popüler olan Torba programının yapımını da üstlendi. “Züğürt Ağa”, “Gölgeler ve Suretler”, “Ölümlü Dünya”, “Sarmaşık”, “Hükümet Kadın”, “Cinayet Süsü”, “Hababam Sınıfı Yeniden” gibi Türk sinemasının önemli yapımlarının yanı sıra “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, “Alef”, “Seni Kalbime Sakladım”, “İyi Günde Kötü Günde” gibi pek çok televizyon dizisinde de rol alan Osman Alkaş’ın kariyer yolculuğu ve yaşam hikayesi Yrd. Doç. Dr. Mutlu Soykurt’un kaleminden “Kuzey Kıbrıs’ın Değerleri” serisinin dördüncü kitabıyla geleceğe taşınıyor.

Dördüncü kitabı piyasaya çıkan serinin ilk üç kitabında ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhurriyet’inde farklı alanlarda önemli toplumsal izler bırakan duayen müzik öğretmeni Yıldan Birand, Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail ve Ramadan Cemil İşletmeleri’nin sahibi, iş kadını Işın Ramadan Cemil’in hayat hikayesi konu ediliyor.

Kuzey Kıbrıs’ın Değerleri serisinin dördüncü kitabı ile okuyucuyla buluşmaya devam etmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Girne Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mutlu Soykurt, yeni kitabında sadece başarılı oyuncu kariyeri ve kimliği ile değil kurucularından olduğu Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ile Kıbrıs Türk halkına tiyatro aşkını aşılayan isimlerin başında gelen Osman Alkaş’ın hikayesini okuyuculara aktarmaktan büyük bir keyif aldığını ifade ederken, mütevazi kişiliği, yeteneği ve samimiyetiyle hepimizin gönlüne taht kurmuş bir değerimizin yaşam yolculuğunda, onu bugünlere taşıyan deneyim ve yaşam öğretilerini kaleme almak benim için büyük bir onur” dedi. “Bu topraklardan çıkan en önemli sinema ve tiyatro oyuncularından biri olan Osman Alkaş’ın kariyer yolculuğu ve yaşamıyla deneyimleriyle pek çok kişiye örnek olacağına şüphem yok” diyen Yrd. Doç. Dr. Soykurt, “Kuzey Kıbrıs’ın Değerleri kitap serisinin yeni kahramanlar ve hikayeler ile topluma ilham vermeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

 

Continue Reading

Trending