Connect with us

GÜNDEM

Yakın Doğu Yeniboğaziçi Kampüsüne üç katlı yeni okul binası

Published

on

 

Yakın Doğu Yeniboğaziçi Kampüsünde tamamlanan 10 bin metrekarelik yeni okul binası 13 Eylül Çarşamba günü öğrencilere hizmet vermeye başlayacak

 

 

Kreşten koleje, İngilizce Program dahil bütün kademelerde eğitim veren Yakın Doğu Yeniboğaziçi Koleji, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi, iki bin metrekare kapalı alana sahip uluslararası standartlara uygun çok amaçlı spor salonu, 750 bin basılı kitap ve 850 milyon dijital kaynağa erişim imkanı sunan Büyük Kütüphane ve pek çok akademik ve sosyal olanağı ile Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi halkına hizmet veren Yakın Doğu Yeniboğaziçi Kampüsü, yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor.

Oluşan öğrenci talebini karşılamak üzere yatırımına başlanan 10 bin metrekare kapalı ve açık alana sahip olan yeni okul binası ve açık spor alanları yeni eğitim döneminin başlaması ile birlikte 13 Eylül Çarşamba günü öğrencilere hizmet vermeye başlayacak. Üç kattan oluşan yeni okul binasında; 380 kişi kapasiteli açık amfitiyatro, 40 ila 50 metre kare arası 38 adet derslik, üç bilgisayar laboratuvarı, iki müzik çalışma odası, iki resim ve bir de müzik odası bulunuyor. Binada ayrıca tam donanımlı birer kimya, fizik ve biyoloji laboratuvarı da yer alıyor. Öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarını karşılayabileceği kantin, kafeterya ve yemekhane bölümlerinin de özenle tasarlandığı yeni okul binasında öğretmenler için de idari ofisler yer alıyor.

HER KADEMEDE DÜNYA STANDARTLARINDA EĞİTİM!

Kreş, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinin tamamında eğitim verilen Yakın Doğu Kolejleri; uluslararası bir ortamda uluslararası bir eğitim modelini benimseyerek uygulamaya devam ediyor. Güçlendirdiği fiziki koşullar yanında kreş hizmetini de 0-2 yaş grubunu da kapsayacak şekilde genişleten Yakın Doğu Yeniboğaziçi Koleji Kampüsü de kreşten koleje her seviyede öğrencisini nitelikli eğitim olanağı ile buluşturmaya devam ediyor. Cambridge Uluslararası Programı uygulanan “İngilizce Program” ile öğrencilerine İngiliz eğitim müfredatı ile eğitim olanağı da sunan Yakın Doğu Yeniboğaziçi Koleji, bölgenin nitelikli eğitim ihtiyacını  her kademede karşılıyor.

Yakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi Kampüsü’ne olan öğrenci talebini karşılamak üzere tamamladıkları 10 bin metrekare açık ve kapalı alana sahip yeni okul binasının yeni eğitim dönemiyle birlikte hizmete açılacağını söyleyen Yakın Doğu Ortaöğretim Eğitim Başkanı Asım İdris, “Yeni okul binamızla, tam donanımlı bir kampüste verdiğimiz dünya standartlarındaki eğitimi daha fazla öğrenciyle buluşturacağız” ifadesini kullandı.

Üç kattan oluşan yeni okul binasında; 380 kişi kapasiteli açık amfitiyatronun yanı sıra 38 adet derslik, üç bilgisayar laboratuvarı, iki müzik çalışma odası, iki resim ve bir müzik odası ile tam donanımlı birer kimya, fizik ve biyoloji laboratuvarının yer aldığını söyleyen İdris, “tam donanımlı yeni okul binamızla birlikte, çocuklarımızı topluma faydalı, bilinçli ve çok yönlü bireyler olarak yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yakın Doğu Yeniboğaziçi Koleji’nin Cambridge ve EDEXCEL sınav merkezi olarak öğrencilerine önemli olanaklar sunduğunu hatırlatan Yakın Doğu Yeniboğaziçi Koleji Müdürü İlknur Şemi ise yeni okul binası ile birlikte bu olanakları daha fazla öğrenciye ulaştıracak olmalarının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yabancı dil ve akademik gelişimin yanı sıra öğrencileri sosyal, kültürel ve sportif anlamda da geliştirmek için önemli olanaklar sunduklarını söyleyen İlknur Şemi, “Kampüsümüzde bulunan spor salonları, sanat atölyeleri, müzik-orkestra atölyesi, resim, dans odaları ve eğitici park ile öğrenciler nitelikli vakit geçirirken, bireysel veya grup olarak katıldıkları etkinliklerle sosyalleşmeyi de öğreniyor” ifadesini kullandı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

AKSA, iki katı maliyetle elektrik satmaya çalışıyor

Published

on

By

AKSA, KIB-TEK’e iki katı maliyetle elektrik satmak için her türlü baskıyı devreye soktu… Kıbrıs Postası’nın kurum içi üst düzey bir yetkiliye de doğrulattığı söz konusu maliyet, elektrik kurumu KIB-TEK’te hali hazır maliyetin iki katı… AKSA, KIB-TEK’e iki katı maliyetle elektrik satmak için her türlü baskıyı devreye soktu… 8-10 USD-cent/kw maliyetle elektrik enerjisi üreten KIB-TEK’in, bazı kesimler tarafından daha yüksek maliyetle enerji temin etmeye zorlandığı, bu amaçla kuruma sistematik olarak siyasi baskılar yapıldığı ifade edildi. Baskıların arkasında ise mevcut maliyetin 18-20 USD-cent/kw’lık, yani neredeyse iki katı maliyetle elektrik satmaya çalışan AKSA olduğu öğrenildi. AKSA ile ilgili tartışmalar, bu yıl kimi zaman yargıya taşınan anlaşma ve sözleşmelerle öteden beri devam ediyor. Öte yandan dün Başbakan’ın AKSA ile maliyeti konuşmak üzere bir yıl sonra masaya oturacaklarini ifade ederek kablo ile elektriği şart koşması dikkat çekti. Başbakan’ın “maliye ilişkin” atıfta bulunarak AKSA ile 1 yıl sonra masaya oturacaklarını belirterek, “Maliyeti konuşacağız. 5 yıl içinde kablo ile elektrik gelmezse, AKSA ile sözleşme fesih olacak” ifadeleri dikkat çekti. (Kıbrıspostası)
Continue Reading

GÜNDEM

Nethouse’dan öğrenci kampanyası

Published

on

By

Ada’nın yerli ve lider internet firması Nethouse, öğrencilere yönelik yeni kurulumlara özel kampanya başlattı.

Aylık 171 TL’den başlayan fiyatlarla 16-27 yaş aralığındaki tüm öğrencilere uygun fiyatlı 9 aylık öğrenci paketlerinde Nethouse 5Ghz+ wifi hızı sunan Nethouse, geceleri 5 kat daha hızlı olacak.

KKTC’nin en geniş kablosuz ağına ve 5Ghz+ sinyal kalitesine sahip olan Nethouse, ödeme konusunda da öğrenciye kolaylık sağlayıp kredi kartına vade farksız ve blokesiz 3 taksit ile ödeme seçeneği sunuyor.

Müşteri bağlılıgı ve sadakatine önem veren ve hizmet kalitesinden emin olan Nethouse, rakiplerinin aksine müşteriyi zorunlu tutma adına taahhüt imzalatmıyor ve taahhüt kaynaklı çıkabilecek cayma bedeli yansıtmıyor.

HER 1 ARKADAŞ İÇİN +1 AY HEDİYE

“Arkadaşını al da gel” kampanyası ile herhangi bir arkadaşını yanında getiren kullanıcının hem kendine, hem de getirdiği arkadaşının alacağı paket üzerine +1 ay hediye internet veriyor.

Bu kampanyada arkadaş sayısı sınırlaması da olmayacağı için dileyen kullanıcı her ay 1 arkadaşını götürürse 1 yıl boyunca internete hiç para vermemiş olacak.

Ülkesini seven, ülkesi için yatırımlar yapan ve en son teknolojiyi vatandaşlarına sunmak için çalışan NETHOUSE kampanyalarından faydalanmak ve detaylı bilgi almak isteyenler 0392 4440555 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezleri ile iletişim kurabilir.

Continue Reading

GÜNDEM

Deprem komitesi, yeni ihale süreçlerini başlattı

Published

on

By

Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi toplandı. Komite, projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan 6 Şubat deprem felaketi sonrasında, ülke genelinde tüm okulların depreme karşı güçlendirilmesine yönelik İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) tarafından hazırlanan projelerin ilgili yasa gereği Başbakanlık bünyesinde kurulan ‘Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi’nde değerlendirilmesine devam ediliyor.

“Deprem ve Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi” bu çerçevede bugün bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Toplantıya Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu başkanlık etti. Toplantıda komite, İMO tarafından daha önce projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten ve komiteye sunulan dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı.

Continue Reading

Trending