Connect with us

GÜNDEM

Yeni IQOS ILUMA ile dumansız geleceğe bir adım daha

Published

on

Yeni IQOS ILUMA, tütünü indüksiyon yoluyla ısıtan SMARTCORE INDUCTION SYSTEM™ ile Kuzey Kıbrıs’ta

 

Philip Morris International (PMI) ürünlerinin Kuzey Kıbrıs’taki satış ve dağıtımından sorumlu distribütörü Kaner Şirketler Grubu geçtiğimiz gün gerçekleşen lansman etkinliğinde sigara içmeye veya nikotin ürünü kullanmaya devam edecek olan yetişkinler için yeni nesil IQOS ILUMA’yı Kuzey Kıbrıs’ta piyasaya sürdü. Dünyanın 1 numaralı tütün ısıtma teknolojisi IQOS[1], SMARTCORE INDUCTION SYSTEM™ ile tütünü yakmadan indüksiyon yoluyla ısıtıyor.

IQOS ILUMA serisi üç farklı cihaz alternatifiyle ve fiyat seçenekleriyle Kuzey Kıbrıs’ta yetişkin tüketicilerle buluşuyor: IQOS ILUMA PRIME, IQOS ILUMA ve IQOS ILUMA ONE. Her üç cihazda da ısıtma bıçağı bulunmuyor ve yeni SMARTCORE INDUCTION SYSTEM™ teknolojisi sayesinde kullanıcılara önceki IQOS cihazlarına göre kolaylık sağlıyor. Yenilikçi tasarıma sahip IQOS ILUMA, her tütün çubuğunda daha temiz bir kullanım sunuyor, kül ve tütün kalıntısı bırakmıyor, cihazı temizlemeye gerek kalmıyor ve sonuç olarak her tütün çubuğunda aynı deneyimi sunuyor.

Philip Morris International, 2016’da ilan ettiği ‘dumansız gelecek’ vizyonu kapsamında 2025 yılına kadar, sigara içmeye devam edecek olan en az 40 milyon sigara kullanıcısının dumansız ürünlere geçiş yapmasını hedefliyor. PMI, genişleyen ürün portföyünün en yenilikçi ürünü olan IQOS ILUMA ile yetişkin tüketicilere yeni nesil bir teknoloji sunarak IQOS deneyimini ileri seviyeye taşıyor.

JACEK OLCZAK: “DUMANSIZ GELECEĞİ HIZLANDIRMAK ADINA ÖNEMLI BIR ADIM”

Philip Morris International’ın uzun vadeli hedefini “Hedefimiz sigarasız bir dünya; sigaranın yerine sigara içmeye devam etmekten daha iyi bir seçim olan dumansız alternatiflerin tercih edildiği bir dünya” olarak özetleyen PMI CEO’su Jacek Olczak: “IQOS’un birkaç farklı neslini geliştirdik; portföyümüzü, teknolojideki gelişmelerden faydalanarak ve tüketicilerden duyduğumuz geri bildirimler doğrultusunda sürekli iyileştiriyor, bilimsel araştırmalarla desteklenen çözümler sunmak için genişletiyoruz. Şimdiye kadarki en yenilikçi cihazımız olan IQOS ILUMA, dumansız geleceği hızlandırma çalışmalarımızda ileriye yönelik önemli bir adımı temsil ediyor.” dedi.

SERHAN KANER: “YETİŞKİNLERIN DAHA AZ ZARARLI ÜRÜN ALTERNATİFLERİ HAKKINDA DOĞRU BİLGİLENDİRİLMESİNİ ÖNEMSİYORUM

PMI ürünlerinin Kuzey Kıbrıs’taki satış ve dağıtımından sorumlu distribütörü Kaner Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Kaner ise lansmanla ilgili açıklamalarda bulundu; “Sigara kaynaklı hastalıklardan korunmanın en iyi yolu sigaraya hiç başlamamak veya bırakmak. Bununla birlikte sigara kullanımına devam edecek yetişkin tüketicilerin daha az zararlı ürün alternatifleri hakkında doğru bilgilendirilmesini çok önemsiyoruz. Kaner Şirketler Grubu olarak, farklı yetişkin tüketicilerin değişen ihtiyaçlarını karşılamak adına her seride en son teknolojiyi kullanan ve sürekli gelişen IQOS ILUMA’nın üç farklı cihaz alternatifini de aynı anda Kuzey Kıbrıs’ta piyasaya sunuyoruz. Dumansız Ada vizyonumuza paralel olarak Kuzey Kıbrıs’ın IQOS ILUMA ile ilk tanışan ülkeler arasında olması bizim için gurur verici. Daha zahmetsiz ve kolay bir kullanım sunan IQOS ILUMA için dumansız ürünler portföyümüzün yeni amiral gemisi diyebilirim.”

IQOS ILUMA PRIME, IQOS ILUMA ve IQOS ILUMA ONE

IQOS ILUMA 1 Aralık 2022 tarihinden itibaren Kuzey Kıbrıs’ta satışa sunulacak.

IQOS ILUMA Prime, Smartcore Induction System™ sayesinde, tütünü ısıtma bıçağı olmadan merkezden manyetik indüksiyon yoluyla ısıtıyor ve geliştirilmiş teknolojisiyle her tütün çubuğunda aynı tadı veren bir tütün deneyimi sağlıyor. Isıtma bıçağı olmayan yeni tasarımı sayesinde kül ve tütün kalıntısı bırakmıyor ve temizleme gerektirmiyor. Tasarımı ve yüksek malzeme kalitesi ile IQOS ailesindeki en gelişmiş cihaz.

IQOS ILUMA, tasarım olarak daha önceki IQOS cihazlarını andırıyor ancak bu cihaz da çığır açan Smartcore Induction System™ ile çalışıyor.

IQOS ILUMA One, tek parça tasarım ve kolay kullanım özelliğine sahip. Tek şarjla 20 kullanım imkânı sunuyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

AKSA, iki katı maliyetle elektrik satmaya çalışıyor

Published

on

By

AKSA, KIB-TEK’e iki katı maliyetle elektrik satmak için her türlü baskıyı devreye soktu… Kıbrıs Postası’nın kurum içi üst düzey bir yetkiliye de doğrulattığı söz konusu maliyet, elektrik kurumu KIB-TEK’te hali hazır maliyetin iki katı… AKSA, KIB-TEK’e iki katı maliyetle elektrik satmak için her türlü baskıyı devreye soktu… 8-10 USD-cent/kw maliyetle elektrik enerjisi üreten KIB-TEK’in, bazı kesimler tarafından daha yüksek maliyetle enerji temin etmeye zorlandığı, bu amaçla kuruma sistematik olarak siyasi baskılar yapıldığı ifade edildi. Baskıların arkasında ise mevcut maliyetin 18-20 USD-cent/kw’lık, yani neredeyse iki katı maliyetle elektrik satmaya çalışan AKSA olduğu öğrenildi. AKSA ile ilgili tartışmalar, bu yıl kimi zaman yargıya taşınan anlaşma ve sözleşmelerle öteden beri devam ediyor. Öte yandan dün Başbakan’ın AKSA ile maliyeti konuşmak üzere bir yıl sonra masaya oturacaklarini ifade ederek kablo ile elektriği şart koşması dikkat çekti. Başbakan’ın “maliye ilişkin” atıfta bulunarak AKSA ile 1 yıl sonra masaya oturacaklarını belirterek, “Maliyeti konuşacağız. 5 yıl içinde kablo ile elektrik gelmezse, AKSA ile sözleşme fesih olacak” ifadeleri dikkat çekti. (Kıbrıspostası)
Continue Reading

GÜNDEM

Nethouse’dan öğrenci kampanyası

Published

on

By

Ada’nın yerli ve lider internet firması Nethouse, öğrencilere yönelik yeni kurulumlara özel kampanya başlattı.

Aylık 171 TL’den başlayan fiyatlarla 16-27 yaş aralığındaki tüm öğrencilere uygun fiyatlı 9 aylık öğrenci paketlerinde Nethouse 5Ghz+ wifi hızı sunan Nethouse, geceleri 5 kat daha hızlı olacak.

KKTC’nin en geniş kablosuz ağına ve 5Ghz+ sinyal kalitesine sahip olan Nethouse, ödeme konusunda da öğrenciye kolaylık sağlayıp kredi kartına vade farksız ve blokesiz 3 taksit ile ödeme seçeneği sunuyor.

Müşteri bağlılıgı ve sadakatine önem veren ve hizmet kalitesinden emin olan Nethouse, rakiplerinin aksine müşteriyi zorunlu tutma adına taahhüt imzalatmıyor ve taahhüt kaynaklı çıkabilecek cayma bedeli yansıtmıyor.

HER 1 ARKADAŞ İÇİN +1 AY HEDİYE

“Arkadaşını al da gel” kampanyası ile herhangi bir arkadaşını yanında getiren kullanıcının hem kendine, hem de getirdiği arkadaşının alacağı paket üzerine +1 ay hediye internet veriyor.

Bu kampanyada arkadaş sayısı sınırlaması da olmayacağı için dileyen kullanıcı her ay 1 arkadaşını götürürse 1 yıl boyunca internete hiç para vermemiş olacak.

Ülkesini seven, ülkesi için yatırımlar yapan ve en son teknolojiyi vatandaşlarına sunmak için çalışan NETHOUSE kampanyalarından faydalanmak ve detaylı bilgi almak isteyenler 0392 4440555 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezleri ile iletişim kurabilir.

Continue Reading

GÜNDEM

Deprem komitesi, yeni ihale süreçlerini başlattı

Published

on

By

Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi toplandı. Komite, projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan 6 Şubat deprem felaketi sonrasında, ülke genelinde tüm okulların depreme karşı güçlendirilmesine yönelik İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) tarafından hazırlanan projelerin ilgili yasa gereği Başbakanlık bünyesinde kurulan ‘Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi’nde değerlendirilmesine devam ediliyor.

“Deprem ve Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi” bu çerçevede bugün bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Toplantıya Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu başkanlık etti. Toplantıda komite, İMO tarafından daha önce projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten ve komiteye sunulan dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı.

Continue Reading

Trending