Taçoy: Kurultayda adayım

Ulusal Birlik Partisi’nin ağır toplarından Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy, 11 yıl ilçe başkanlığı yaptığını 7 ay Genel Sekreterlik görevinde bulunduğunu anımsatarak Genel Başkanlık için nabız yokluyor.

“Genel sekreterliğe aday değilim”

Önümüzdeki süreçte UBP’nin Genel Sekreteri olarak birini seçmesi gerektiği konusu hakkında açıklama yapan Taçoy, Genel Sekreterliğe aday olmayacağını belirtti.

Genel Başkanın kararlaştırarak yapacağını da belirten Taçoy, sekreterliğin atama yöntemiyle de yapılabileceğini veyahut seçim yöntemiyle de yapabileceğini söyledi.

“Genel başkanlığa adayım”

Erken seçime gidilmeden önce UBP’nin kurultayını yapması gerektiğine de dikkat çeken Hasan Taçoy, Genel Başkanlığa tekrar aday olacağını, çalışmalarının bu yönde olduğunu ve şu anki Genel Başkan Ersan Saner’e haksızlık etmeden bu çalışmaların sürdürüleceğini, ancak bunları konuşma zamanı olmadığını da ifade etti.

 

“Önce kurultay, sonra seçim”

 

Taçoy, “2021 ekimine kadar UBP kurultay yapmak mecburiyetindedir. Ekim ayına kadar kurultayın yapılması gerekiyor. Kurultay sonrasında erken seçim yapılması gerekir bence. Kurultay yapılmalı, parti içerisinde bir sulh sağlanmalı ve seçime ancak o zaman gidilmelidir” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir