Pazartesi günü eğitime start verilmesi hedefleniyor

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, okulların ne zaman açılacağıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki hafta Pazartesi gününden itibaren ya seyreltilmiş yüz yüze eğitim ya da online eğitime start verilecek” dedi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, okulların ne zaman açılacağı ile ilgili yarın Üst Komite ile bir toplantı gerçekleştireceklerini söyledi.

Önümüzdeki hafta Pazartesi gününden itibaren eğitimi başlatmak istediklerini vurgulayan Bakan Amcaoğlu, ya seyreltilmiş yüz yüze eğitim ya da online eğitime başlanarak, Haziran ayına kadar eğitimi kesintisiz bir şekilde devam ettirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Amcaoğlu, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile gerçekleştirdiği görüşmeyi de anımsatarak, Türkiye’de bulunan 30 bin üniversite öğrencisini, ikinci dönemde ülkeye getirip, yüz yüze eğitimi başlatacaklarına inandığını ifade etti; gerekli hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Amcaoğlu, öncelikle uygulamalı fakültelerde, 2 yıllık ön lisans programlarında ve hazırlık sınıflarında öğrenim gören 17 bin 500 öğrenciden başlanarak, 30 bin öğrenciyi adaya getireceklerini ve 1 Nisan’dan itibaren yüz yüze eğitime geçilmesini hedeflediklerini aktardı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir