“Bireysel kapanmaya gideceğiz”

Bölgesel kapanma taleplerinin olumsuz karşılandığını belirten Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, bireysel kapanma mesajı verdi.

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Genç TV’de yayınlanan ve Nazar Erişkin’in hazırlayıp sunduğu ‘Bugüne Dair’ programına konuk oldu.

Son günlerde özellikle Lapta bölgesinde artan Koronavirüs vakaları hakkında konuşan Aktuğ, bölge olarak kapanma taleplerinin arkasında durmaya devam edeceklerinin altını çizerek işin ciddiyetinin farkına varılmasının gerektiğini vurguladı.

 

“Lapta ile Alsancak bölgeleri esnaf dinamiği açısından farklı”

Lapta ve Alsancak bölgesi hakkında sorulan soru üzerine Lapta Belediye Başkanı Aktuğ, Lapta özelinde konuşmasının daha doğru olacağını vurgulayarak esnaf dinamiği açısından Lapta ile Alsancak’ın farklı olduğuna işaret etti.

Alsancak bölgesinin otellerin yoğunlukta olduğu bir bölge olduğunu söyleyen Aktuğ, Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser’in Alsancak bölgesi için yapacağı konuşmaların daha önemli olduğunu söyledi.

“Eğer kapanma kararı alınmazsa, esnaf ile görüşüp bireysel kapanmaya gideceğiz”

Bölgesel kapanma taleplerini düzenli olarak yetkililere ilettiklerini fakat olumlu bir geri dönüş alamadıklarını ifade eden Aktuğ, eğer yetkililerden olumsuz dönüş olmaya devam ederse bölge esnafıyla tek tek anlaşıp bireysel kapanma yoluna gitme konusunda çalışma başlatacaklarını söyledi.

Kaynak: Kıbrıs Postası

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir