Pazartesi okullar açılıyor!

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Pazartesi günü okulların açılacağını açıkladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, BRT ekranlarında yayınlanan ’14. Saat’ programına katılarak, okullar hakkında açıklama yaptı.

Amcaoğlu, Pazartesi günleri okulların açılacağını söyleyerek, yüz yüze veya çevrim içi olarak eğitime devam edeceğini söyledi.

Haziran sonuna kadar eğitimin kesintisiz devam edeceğini söyleyen Amcaoğlu, “Eğitimin devam etmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

“Bugün herşey netleşecek”

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin alacağı kararlar çerçevesinde eğitimin yüz yüze mi yoksa çevrimiçi mi olacağının bugün netleşeceğini belirlenen Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Amcaoğlu, yüz yüze eğitimin sürdürülebilir olmasının önemine dikkat çekti.

Amcaoğlu, pandemi sürecinde öğrencilerin yeterince mağdur olduğunu belirterek, “Bizim tek düşüncemiz, eğitimin devamlılığıdır” ifadelerini kullandı.

 

“Önceliğimiz aşı…”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, önceliklerinin şu anda aşı olduğunu dile getirerek, öğretmenlerin ve idari personellerin aşılanması için Sağlık Bakanlığı’na yazılı olarak bu isteklerini ilettiklerini vurguladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: