“İster online, ister seyreltilmiş yüz yüze olsun, pazartesi eğitim başlayacak”

Milli Eğitim Bakanı Amcaoğlu, Lapta ve Alsancak gibi vakaların arttığı bölgelerde ‘online’, diğer bölgelerde de seyreltilmiş yüz yüze eğitim talebinde bulunduklarını söyledi

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, 25 Ocak Pazartesi günü okullarda eğitime başlanacağını ancak ne şekilde olacağına Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin karar vereceğini söyledi. Bir programda konuşan Amcaoğlu, Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle toplantı yaptıklarını ve önerilerini sunduklarını belirterek Lapta ve Alsancak gibi vakaların arttığı bölgelerde online eğitim talebinde bulunduklarını kaydetti. Amcaoğlu, 271 okulda, 53 bin öğrencinin pazartesi ister online ister seyreltilmiş yüz yüze olsun pazartesi günü eğitime başlayacağının kesin olduğunu vurguladı. Amcaoğlu, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin alacağı kararın önemine işaret etti.

BRT’de 14. Saat programına katılan Amcaoğlu, “16 Ocak günü Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin almış olduğu öneri niteliğinde kararlar vardı. Bakanlığım da bunları hayata geçirmek için Bakanlar Kurulu’nda yapmış olduğu tartışmadan sonra hayat geçirdi. Onların içerisinden biri de, her taraf açıkken cluplar, bet ofisler, restoranlar açıkken – kapalı olsun demiyorum- neden okulların kapatıldığını anlamış değilim. Eğitimin kapatılmasını hala anlamış değilim.

Hep bunların sorularını aradım. Bana soruyorlar ben de cevabını veremiyorum” dedi. “Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı olarak pazartesi ister online ister seyreltilmiş yüz yüze eğitime başlıyoruz. 271 okul ve 53 bin öğrenci olarak bundan kimsenin şüphesi olmasın” diyen Amcaoğlu, şöyle dedi:   “Çıkan vakaların seyir haritasına baktığınızda bazı lokasyonlarda daha yüksek bulaş seviyesi varsa, lokal kapanma noktasında talebimizi ilettik.

Lapta ve Alsancak’taki sıkıntılı durumdan İskele, Mağusa ve Güzelyurt’taki çocuklarımızın etkilenmemesini ve yüz yüze eğitimden faydalanması noktasında karar üretilmesi gerektiğini de ifade ettik   Temennimiz ilk önce sağlık, ardından da yüz yüze değilse bile online eğitime Pazartesi başlamasından başka bir şey değildir”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: