65 yaş üzeri bireylerin aşılanması için LTB ve Sağlık Bakanlığı iş birliği yaptı

Lefkoşa’da 65 yaş üzeri yurttaşların aşı olabilmeleri için başvuru formu doldurma ve ulaşım hizmeti LTB tarafından sağlanacak.

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Lefkoşa’da yaşayan 65 yaş ve üzeri bireylerin Koronavirüse karşı aşı hizmetinden yararlanmaları için Sağlık Bakanlığı ile iş birliği yapıyor.

Bu kapsamda aşı hizmetinden yararlanmak için LTB’ye ulaşan 65 yaş üzeri tüm yurttaşların gerekli olan başvuru formları belediye tarafından doldurulacak.

Ayrıca, aşı olmak için hastaneye ulaşım imkanı bulunmayanlar, LTB tarafından önceden dezenfekte edilmiş araçlarla hastaneye götürülecek, araç içerisindekiler maskeli olacak, LTB Yaşlılara Hizmet Birimi hemşireleri ve personeli yurttaşlarımıza refakat edecek.

LTB’YE ULAŞARAK HİZMETTEN FAYDALANABİLİNECEK

Güvenli koşullarda verilecek bu hizmetler ve aşı sonrası yurttaşlarımız yeniden güvenli koşullarda evlerine ulaştırılacak.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen 65 yaş ve üzeri tüm yurttaşlarımız mesai saatlerinde 608 52 87 numaralı telefondan LTB Yaşlılara Hizmet Birimine, mesai sonrasında ise Alo 185 çözüm hattından belediyemize ulaşabilirler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: