Turizm taşımacıları zorda

Turizm taşımacıları hiç bir iş yapamıyor. Taşımacılar hükümetten hibe desteği bekliyor

 

Kıbrıs Türk Taşımacılar Birliği Derneği Turizm Komitesi Üyesi Kazım Uğursöz, sektörün yaşadığı mağduriyeti dile getirdi.

Turizm taşımacılarının hiçbir iş yapamadığını söyleyen Uğursöz, “Hükümet olarak hibe yardım yaparak ayakta durmamıza neden imkan sağlamıyorsunuz?” diye sordu

İşte açıklamanın tam metni:

Bizler Turizm taşımacıları olarak mart 2020 tarihinden itibaren hiç iş yapmayıp evine ekmek götüremeyen kişileriz. Araçlarımız çürümeye terk edilmiş durumda sermayemiz gözümüzün önünde her gün için erimektedir.

Turizm denince tabi ki akla ilk önce Hotellerimiz ve Acentelerimiz gelmektedir , fakat biz turizm taşımacıları olarak gelen turistimizi Havaalanında ilk karşılayan ülkemizin her köşesini gezdirirken en fazla zaman geçiren kişileriz. Son zamanlarda ülkemize çok ciddi yatırımlar yaparak , bankalardan borçlanarak Avrupa ve Türkiye’den yeni otobüsler alarak turizme kazanım sağladık.

           Şimdi hükümet edenlere soruyorum “Sizin adaletiniz bu mu?”

           Turizm taşımacıları da diğer turizme hizmet veren kurum ve işletmeler de olduğu gibi neredeyse hiç iş yapmayan bizlere Hükümet olarak hibe yardım yaparak ayakta durmamıza neden imkan sağlamıyorsunuz?

Biz turizm taşımacılarına eğer ki destek olmazsanız yarın yaklaşık olarak tahmini turizmin başlama zamanı 6 ay – 1 yıl sonrasında turist taşıyabilecek ne otobüs ne de bu işi yapabilecek işletmeci bulamayacaksınız.

Hükümet edenler umarım yapmış olduğumuz bu çağrımıza duyarlı olurlar ve sesimize kulak verip bizlere destek olurlar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir