Bertan Zaroğlu’ndan parti içi görevden alınmalara, ‘birlikte güçlüyüz’ mesajı

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Yardımcıları olan Ahmet Yönlüer ve Bülent Kaya’yı görevden alması üzerine YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu, ‘birlikte güçlüyüz’ mesajı verdi.

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Milletvekili Bertan Zaroğlu, sosyal medya üzerinden ‘Birlikte Güçlüyüz’ başlığı altında bir paylaşım yaptı.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Yardımcıları olan Ahmet Yönlüer ve Bülent Kaya’yı görevden alması üzerine Zaroğlu, “Yarışlı kurultayımızda birlikte kurduğumuz partimizi emanet ettiğimiz ağabeyimiz Erhan Arıklı’nın bu hareketi ile zarar görmüştür” dedi.

Zaroğlu, 11 Nisan’daki kurultayda ‘kendisini desteklemeyeceğinden kuşku duyduğu’ Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Yönlüer ve Bülent Kaya’nın kendileri ile konuşmaya dahi gerek duyulmadan görevden alınmasını eleştirerek, “birçok başka mentalitenin habercisi olarak karşımıza dikilmiş durumdadır” ifadelerini kullandı.

Görevden almalar için, “YDP içerisinde hiç arzu etmediğimiz bölünme ve parçalanmaya hizmet etmekten başka bir şey değildir” diyen Zaroğlu, şunları söyledi:

“Sayın Başkanın atadığı kişileri görevden alma yetkisi elbette ki vardır ama görevden alma şekli ve sonrasında ortaya koyduğu, kendi ekibi ile kurultaya hazırlanma, gerekçesi Yeniden Doğuş Partisi içerisinde hiç arzu etmediğimiz bölünme ve parçalanmaya hizmet etmekten başka bir şey değildir.

Yeniden Doğuş Partisi 9400 üyesi, onların aileleri ve partimizin sempatizanları ile bir bütündür.

Bu bütünlük içerisindeki herkes bizim yol arkadaşımız ve kardeşimdir. Birini diğerinden ayırmak, benim ekibim, onun ekibi diye ötekileştirmek asla kabul edilemez.

Bu minvalde Genel Başkan Yardımcılığı görevine atanan ve bizim bir kardeşimiz olan Orhan Hunç’a yeni görevinde başarılar diliyorum.

Görevden alınan yol arkadaşlarımızın müsterih olmalarını ve Yeniden Doğuş Partisi’nin kuruluş hedeflerini anımsayıp bu yolda kararlılıkla yürümelerini rica ettim.

Yaktığımız meşalenin daha fazla ışık saçması için ve etrafında toplananları daha fazla ısıtması için çıktığımız yolda tüm YDP’li arkadaşlarımızla kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz ve bu gibi üzücü gelişmelerin hızımızı kesmesine asla müsaade etmeyeceğiz.”

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir