Connect with us

GÜNDEM

Çeler: Bel-Paz çalışanlarına toplu iş sözleşmesi imzalatacağım

Published

on

Girne Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Zeki Çeler, TV2020’de yayınlanan Eğrisi Doğrusu programında Özlem Çimendal’ın sorularını yanıtladı. “Kötü gidişe dur demek için adayım” Zeki Çeler neden aday olduğu hakkında konuşarak, “Girne trafik sorunu, kanalizasyon ve alt yapı sorunları yaşıyor.

 

İnsanların yaşam kalitesi düştü. Ekonomik, sosyal yaşam ve zaman konusunda vatandaşın kayıpları var. Vatandaş ve turistler memnun değil. Kötü gidişe dur demek, milletvekilliği ile bakanlığım döneminde edindiğim tecrübeleri ekibimle hayata geçirmek için aday oldum” dedi. “Son 8 yılda taş üstüne taş konulmadı” Mevcut yönetimin kentin markalaşması konusunda çalışma yapmadığını ve İskele’nin cazibe merkezi olduğunu anlatan Çeler, “Girne’de yaşayanlar mutsuz. Kent her geçen gün kötüye gidiyor. Kanalizasyon konusunda adım atılmadı. Son 8 yılda taş üstüne taş konulmadı” ifadelerini kullandı. “Girne’yi, Girnelilerle yönetmek istiyorum” Seçime neden bağımsız olarak girdiği hakkındaki soruyu yanıtlayan Çeler, “ Girne’yi daha iyi bir yere getirmek için sadece siyasi partiler değil, herkes el birliğiyle çalışmalı. Girne’yi, Girneliler ile yönetmek istiyorum. Belli bir kesimin değil, tüm kesimlerin sesi olmak, sorunlarını çözmek ve hizmet götürmek için bağımsız belediye başkan adayı olmaya karar verdim.

Bakanlık görevimde partizanlık ve bölgecilik yapmadan halka hizmet verdim” diye konuştu. “Belpaz çalışanlarını sendikalaştıracağım” Girne Belediyesi’ne bağlı Bel-Paz şirketi konusuna da değinen Çeler, “Başkan olursam Belpaz’ı kapatacağım dedikodusunu yapıyorlar. Belediyenin taşeron firmasındaki gençler, daha düşük maaşla iki dudak arasında çalışıyor. Özel sektörde çalışanların hakları için mücadelede eden, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olmuş biri olarak şirketi kapatmam veya gençleri güvensiz bir ortamda çalıştırmam söz konusu değildir. Çalışanların, sorunsuz ve güvence altında çalışması için toplu iş sözleşmesi ve sendikalaşmalarını sağlayacağım.

İlk 15 günde çalışmalara başlayacağım” dedi. “İş barışı ve huzuru sağlayacağım” Kentte yaşayan vatandaşlar yanında belpaz ve belediyede çalışanların da mutlu olmadığını aktaran Çeler, “Çalışanlar arasında kayırmaca ve hak yeme var. İki yıllık bir çalışan kadroya alınırken, 8-10 yıldan beridir çalışanlar kadroya alınmıyor. Çalışanlar arasında iş barışı ve huzuru sağlayacağım” şeklinde konuştu. “Halkın limana gelmesini sağlayacağız” Girne Antik Liman’ın durumu hakkındaki eleştirileri de yanıtlayan Çeler, “ Girne Antik Limanda yetki karmaşası var denilerek sorumluluk almaktan kaçınılıyor, top başkalarına atılıyor. Girne’nin markalaşmasını konuşmamız gerekirken, Halen limandaki kokudan ve düzensizlikten şikayet ediyoruz. Paydaşlarla işbirliği içinde liman hak ettiği noktaya gelecek. Kent güvenliğini ve sosyal yaşamı geliştirerek, halkın limana gelmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı. “Vatandaşımızın ve bölgelerin kalkınmasını sağlayacağız” Limanı ve kenti dönüştürerek cazibe merkezi yaratacaklarını anlatan Çeler, “Girne tarihi ve doğal dokusuyla Akdeniz’de önemli bir yere sahiptir. Girne’yi markalaştıracağım. Ulaşım ve restorasyon çalışmalarıyla liman ile köylerimizi turizm faaliyetlerinden pay alan bir noktaya getireceğiz. Butik otelcilikle vatandaşımızın ve bölgelerin kalkınmasını sağlayacağız” dedi. “Kazandığım gün sayıştayı çağıracağım” Belediye başkanlığını kazanması durumunda sayıştayı belediyeye çağıracağına dikkat çeken Çeler, “Ortaya atılan iddialar var bu nedenle makamı devralırken, sayıştayı çağıracağım. Sayıştay’ın denetim yapmasını istiyorum” diye konuştu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Nethouse’dan öğrenci kampanyası

Published

on

By

Ada’nın yerli ve lider internet firması Nethouse, öğrencilere yönelik yeni kurulumlara özel kampanya başlattı.

Aylık 171 TL’den başlayan fiyatlarla 16-27 yaş aralığındaki tüm öğrencilere uygun fiyatlı 9 aylık öğrenci paketlerinde Nethouse 5Ghz+ wifi hızı sunan Nethouse, geceleri 5 kat daha hızlı olacak.

KKTC’nin en geniş kablosuz ağına ve 5Ghz+ sinyal kalitesine sahip olan Nethouse, ödeme konusunda da öğrenciye kolaylık sağlayıp kredi kartına vade farksız ve blokesiz 3 taksit ile ödeme seçeneği sunuyor.

Müşteri bağlılıgı ve sadakatine önem veren ve hizmet kalitesinden emin olan Nethouse, rakiplerinin aksine müşteriyi zorunlu tutma adına taahhüt imzalatmıyor ve taahhüt kaynaklı çıkabilecek cayma bedeli yansıtmıyor.

HER 1 ARKADAŞ İÇİN +1 AY HEDİYE

“Arkadaşını al da gel” kampanyası ile herhangi bir arkadaşını yanında getiren kullanıcının hem kendine, hem de getirdiği arkadaşının alacağı paket üzerine +1 ay hediye internet veriyor.

Bu kampanyada arkadaş sayısı sınırlaması da olmayacağı için dileyen kullanıcı her ay 1 arkadaşını götürürse 1 yıl boyunca internete hiç para vermemiş olacak.

Ülkesini seven, ülkesi için yatırımlar yapan ve en son teknolojiyi vatandaşlarına sunmak için çalışan NETHOUSE kampanyalarından faydalanmak ve detaylı bilgi almak isteyenler 0392 4440555 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezleri ile iletişim kurabilir.

Continue Reading

GÜNDEM

Deprem komitesi, yeni ihale süreçlerini başlattı

Published

on

By

Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi toplandı. Komite, projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan 6 Şubat deprem felaketi sonrasında, ülke genelinde tüm okulların depreme karşı güçlendirilmesine yönelik İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) tarafından hazırlanan projelerin ilgili yasa gereği Başbakanlık bünyesinde kurulan ‘Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi’nde değerlendirilmesine devam ediliyor.

“Deprem ve Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi” bu çerçevede bugün bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Toplantıya Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu başkanlık etti. Toplantıda komite, İMO tarafından daha önce projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten ve komiteye sunulan dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı.

Continue Reading

GÜNDEM

Cahitoğlu: “Sporun tüm alanlarına yatırım yapacağız”

Published

on

By

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi ve gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını belirtti

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, gençlerin spora yöneldiğinde kötü alışkanlardan uzaklaşacağını ve sağlıklı yaşamı tercih edeceğini belirterek, gençlerin spora yönelmesi için sporun tüm alanlarına yatırım yapmak gerektiğini söyledi.

Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu ve yönetimini ülkeye kazandırdıkları tesis için kutlayan Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in vizyonu doğrultusunda kalan sürede tesise gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Cahitoğlu, sporda tesisleşmeye önem verdiklerini kaydederek, güzel tesisleri bütün bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

Başbakanlık Müsteşarı  Hüseyin Cahitoğlu, Girne’de bulunan Doğan Türk Birliği tesisini yerinde inceleyerek Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu’dan bilgi aldı.

Cahitoğlu tesisi incelemesinde yaptığı açıklamada, Bayar Piskobulu’nun şu anki tesisi ülkeye kazandırmak için verdiği mücadeleyi en iyi bilenlerden olduğunu söyledi. Kısa süre önce bölgeyi incelemeye geldiğinde şu anki yerin farklı durumda olduğunu bugün ise mükemmel bir tesisin özelde Doğan Türk Birliği, genelde ise ülke sporuna kazandırıldığını söyledi. Bayar Piskobulu’nun ve yönetiminin bu tesisi açma sözünü verdiğini anımsatan Başbakanlık müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, kısa süre sonra açılışını yapacakları tesis için emeği geçenlere teşekkür etti, hayırlı olması dileğinde bulundu.

YATIRIMLARI HIZLANDIRACAĞIZ

Özellikle gençlerin, sağlıklı zemin ve sağlıklı alanlarda hayat sürmeleri için bu tür tesislerin şart olduğunu ifade eden Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in de vizyonu doğrultusunda sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi. Cahitoğlu “Gençlik spora yöneldiğinde kötü alışkanlıklardan uzaklaşır; sağlığı ve sağlıklı yaşamı tercih ettiğini söyleyerek, bugün ülkenin mükemmel bir tesis kazandığını böyle güzel tesisi bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

 

 

Continue Reading

Trending