Connect with us

GÜNDEM

‘Çeviköz’ün Kıbrıs vaadi, Yunan ve Rum söylemi!’

Published

on

Kıbrıs’ta garantör ülke olan Türkiye’nin adadan çekilmesi gerektiğini söyleyen CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Ünal Çeviköz’ün kritik seçimlerin öncesindeki vahim sözleri büyük tepki topladı. CHP’li Çeviköz’ün Kıbrıs’a yönelik sözlerini HABER7’ye değerlendiren İstanbul Topkapı Üniversitesi Öğretim Üyesi, Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı ve SETA Araştırmacısı Prof. Dr. Ferhat Pirinççi, Türkiye’nin değil Batı’nın çıkarlarının gözetildiği görüşünde birleşti. Kıbrıs davasının geçmişten bugüne uzanan önemine değinen uzmanlar, Çeviköz’ün geçmişteki söylemlerini de hatırlatarak sert ifadeler kullandı. “Kıbrıs Türkleri için artık Kıbrıs sorunu yoktur.” ifadesini kullanan Yaycı, Kıbrıs halkının 1974’ten beri barış ve güvenlik içinde yaşadığını ve kendi devletini kurduğunu hatırlattı. Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı, “1829’dan beri adanın Yunanistan’a bağlanmasını isteyen Megali İdea çerçevesinde Yunan yönetiminde hükümetler değişse de bu politika değişmemiştir. Hala adanın Yunanistan’a bağlanmasını istemektedirler. Zaten konu da budur. 1952’de bizim müdahil olduğumuz, 1947’de, 1928’de adanın sürekli Yunanistan’a bağlanması için Birleşmiş Milletler’e başvuran Yunanistan’dır.” hatırlatmasını yaptı. BU SÖYLEM YUNAN SÖYLEMİ Cihat Yaycı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi biz bunu ‘Kıbrıs’ta iki topluma bırakalım’ dediğimiz an, KKTC’yi resmen ‘kapatalım’ demektir bu. Onu Türk milleti asla affetmez. Bunlar Rum ve Yunan söylemleridir. Bunlar kabul edilemez şeyledir. Türkiye bunca şehit vermiştir. Kıbrıs Barış Harekatı yüzünden 1974 sonrasından itibaren Türkiye sürekli ambargo yemiştir. Doğu Akdeniz meselesi ve Kıbrıs meselesi nedeniyle hala ABD’den yaptırım uygulanmasına maruz kalmasına devam etmektedir. Türkiye bu kadar fedakarlık yaptıktan sonra Türk halkı bu kadar boğazınsan kesip canını kanını verdikten, bütün bu ambargolara karşı koyduktan sonra birisinin çıkıp ‘Biz Kıbrıs’ı terk ediyoruz. Buradan çıkıyoruz’ demesi onurlu bir Türk’e, Atatürkçü bir Türk’e yakışmaz ve sindirilemez.” ŞEHİTLERİN HAKKI BİZE HARAM OLUR Sözlerinin sertliğini artıran Yaycı, şu ifadeleri kullandı: “Türk milletinin artık ne vereceği bir karış vatan toprağı ne de verecek bir damla vatan suyu vardır. KKTC bağımsız bir devlet olarak gittikçe güçlenmektedir. En son Türk Devletler Teşkilatı’na gözlemci üye olması da çok önemli bir aşamadır. KKTC, Türkiye ile birlikte bütün Türk dünyasının denize açılan bir kapısıdır. KKTC, zengin yer altı kaynaklarına sahip Türk dünyasının Dubai’si olma durumundadır. Böyle fırsatları tutup da Yunan’ın Avrupa’nın, Amerika’nın baskısıyla veremeyiz. Bu şehitlerin hakkı bize haram olur. Türk milletinin gelecek nesillerinin bize mirası da haram olur. Biz Kıbrıs ve Mavi Vatan meselesini gelecek nesillerin bize mirası olarak görüyoruz.” Doç. Dr. Yaycı, Kıbrıs artık sadece Türkiye’nin değil bütün Türk dünyasının meselesi olduğunu ve buna karşı çıkanların Türk dünyası oluşmasına da karşı çıktığını vurguladı.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Nethouse’dan öğrenci kampanyası

Published

on

By

Ada’nın yerli ve lider internet firması Nethouse, öğrencilere yönelik yeni kurulumlara özel kampanya başlattı.

Aylık 171 TL’den başlayan fiyatlarla 16-27 yaş aralığındaki tüm öğrencilere uygun fiyatlı 9 aylık öğrenci paketlerinde Nethouse 5Ghz+ wifi hızı sunan Nethouse, geceleri 5 kat daha hızlı olacak.

KKTC’nin en geniş kablosuz ağına ve 5Ghz+ sinyal kalitesine sahip olan Nethouse, ödeme konusunda da öğrenciye kolaylık sağlayıp kredi kartına vade farksız ve blokesiz 3 taksit ile ödeme seçeneği sunuyor.

Müşteri bağlılıgı ve sadakatine önem veren ve hizmet kalitesinden emin olan Nethouse, rakiplerinin aksine müşteriyi zorunlu tutma adına taahhüt imzalatmıyor ve taahhüt kaynaklı çıkabilecek cayma bedeli yansıtmıyor.

HER 1 ARKADAŞ İÇİN +1 AY HEDİYE

“Arkadaşını al da gel” kampanyası ile herhangi bir arkadaşını yanında getiren kullanıcının hem kendine, hem de getirdiği arkadaşının alacağı paket üzerine +1 ay hediye internet veriyor.

Bu kampanyada arkadaş sayısı sınırlaması da olmayacağı için dileyen kullanıcı her ay 1 arkadaşını götürürse 1 yıl boyunca internete hiç para vermemiş olacak.

Ülkesini seven, ülkesi için yatırımlar yapan ve en son teknolojiyi vatandaşlarına sunmak için çalışan NETHOUSE kampanyalarından faydalanmak ve detaylı bilgi almak isteyenler 0392 4440555 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezleri ile iletişim kurabilir.

Continue Reading

GÜNDEM

Deprem komitesi, yeni ihale süreçlerini başlattı

Published

on

By

Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi toplandı. Komite, projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan 6 Şubat deprem felaketi sonrasında, ülke genelinde tüm okulların depreme karşı güçlendirilmesine yönelik İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) tarafından hazırlanan projelerin ilgili yasa gereği Başbakanlık bünyesinde kurulan ‘Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi’nde değerlendirilmesine devam ediliyor.

“Deprem ve Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi” bu çerçevede bugün bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Toplantıya Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu başkanlık etti. Toplantıda komite, İMO tarafından daha önce projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten ve komiteye sunulan dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı.

Continue Reading

GÜNDEM

Cahitoğlu: “Sporun tüm alanlarına yatırım yapacağız”

Published

on

By

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi ve gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını belirtti

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, gençlerin spora yöneldiğinde kötü alışkanlardan uzaklaşacağını ve sağlıklı yaşamı tercih edeceğini belirterek, gençlerin spora yönelmesi için sporun tüm alanlarına yatırım yapmak gerektiğini söyledi.

Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu ve yönetimini ülkeye kazandırdıkları tesis için kutlayan Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in vizyonu doğrultusunda kalan sürede tesise gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Cahitoğlu, sporda tesisleşmeye önem verdiklerini kaydederek, güzel tesisleri bütün bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

Başbakanlık Müsteşarı  Hüseyin Cahitoğlu, Girne’de bulunan Doğan Türk Birliği tesisini yerinde inceleyerek Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu’dan bilgi aldı.

Cahitoğlu tesisi incelemesinde yaptığı açıklamada, Bayar Piskobulu’nun şu anki tesisi ülkeye kazandırmak için verdiği mücadeleyi en iyi bilenlerden olduğunu söyledi. Kısa süre önce bölgeyi incelemeye geldiğinde şu anki yerin farklı durumda olduğunu bugün ise mükemmel bir tesisin özelde Doğan Türk Birliği, genelde ise ülke sporuna kazandırıldığını söyledi. Bayar Piskobulu’nun ve yönetiminin bu tesisi açma sözünü verdiğini anımsatan Başbakanlık müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, kısa süre sonra açılışını yapacakları tesis için emeği geçenlere teşekkür etti, hayırlı olması dileğinde bulundu.

YATIRIMLARI HIZLANDIRACAĞIZ

Özellikle gençlerin, sağlıklı zemin ve sağlıklı alanlarda hayat sürmeleri için bu tür tesislerin şart olduğunu ifade eden Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in de vizyonu doğrultusunda sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi. Cahitoğlu “Gençlik spora yöneldiğinde kötü alışkanlıklardan uzaklaşır; sağlığı ve sağlıklı yaşamı tercih ettiğini söyleyerek, bugün ülkenin mükemmel bir tesis kazandığını böyle güzel tesisi bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

 

 

Continue Reading

Trending