Connect with us

GÜNDEM

Çocuklar için muhteşem bir festival olacak

Published

on

Çatalköy Esentepe Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, 23 Nisan Pazar günü , “Çatalköy –Esentepe Belediyesi Lesland 1.Çocuk Şenliğini” düzenliyor.

Organizasyonla ilgili basın toplantısı bugün etkinliğe ev sahipliği yapacak Çatalköy Lesland Eğlence Merkezinde gerçekleşti.

Çatalköy –Esentepe Belediye Başkanı Ceyhun Kırok, etkinliğin adada ilk olma özelliği taşıyan bir mekanda yer alacağını belirterek, Lesland Eğlence Merkezi Kurucu ortağı Özge Taşker Falyalı’ya ev sahipliği ve katkıları için teşekkürlerini sundu.

Çocuk şenliğinin 11.00-13.00 saatleri arasında , bölge çocuklarına yönelik , 13.00’dan sonra ise, tüm çocuklara açık olarak gerçekleşeceğini dile getiren Kırok, çocukların gün boyunca, Lesland oyun alanlarından Lunaparkından , düzenlenecek etkinliklerden ücretsiz olarak faydalanacağını ayrıca çocuklara ücretsiz ikramların yer alacağını söyledi.

Lesland Kurucu Üyesi Özge Taşker Falyalı ise etkinlikle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, ülkenin geleceği olan çocukların gönüllerince eğleneceği bir atmosfer yaratılacağını belirterek, kaktı koyan herkese teşekkür etti.

Halil Falyalı Eğitim Vakfıyla, öncelikle ülkenin geleceği olan çocukların eğitimine katkı sağlamayı hedeflediklerini dile getiren Özge Taşker Falyalı, bunun yanında çocukların sağlıklı kişilikler geliştirmesine katkı sağlamak amacıyla da çeşitli projelere hayat vereceklerini belirtti.

Özge Taşker Falyalı, Lesland Eğlence Merkezi ve Yaban Hayatı Koruma Vakfı işbirliğinde hayata geçen çocuklar için lunapark ,oyun alanları, yürüyüş yolları, ülkeye özgü nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan hayvanları görüp tanıyabilecekleri hayvanat bahçesi bulunan bu tesisle çocukların eğlence ve sosyal alanda gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflediklerini anlattı.

Organizasyon boyunca tüm hizmetlerin ücretsiz olacağını dile getiren Özge Taşker Falyalı, 23 Nisan Pazar günü tüm çocukları Lesland Eğlence Merkezi’nde gerçekleşecek Çocuk Şölenine davet etti.

Les Ambasasdorus Otel Genel Müdürü Işık Türkmen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı gibi özel bir günde, çocukların gelişimine katkı sağlayacak böyle bir tesisin hayata geçmesinin sevindirici olduğunu belirterek , Les Ambasadorus Markası ve yerel yönetim desteğiyle ülkeye, çocuklar ve ailelerin ciddi bir eksikliği tamamlayan önemli bir tesis kazandırıldığını dile getirdi.

Les Ambasadorus Operasyon Müdürü Kader Dinçler de ülkede yaşayan ailelerin, çocuklarını tabletlerden uzak tutarak, açık alanda eğlenmelerine olanak sağlayacak mekanlar bulmakta sıkıntı yaşadığını dile getirerek, hayvanat bahçesi, oyun alanları, lunaparkı r estaurant ve cafeleriyle hizmete giren Lesland’da çocuklar açık havada güvenli bir şekilde eğlenirken , ailelerinin de cafe ve restaurantlarda kendilerine vakit ayıracağını belirtti.

Çatalköy Belediyesi-Sosyal İşler ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Gizem Atabek Denyalı da, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, LESLAND’ın herkese hayırlı olmasını diledi.

Etkinlikte, çocuklara yönelik ,seramik , linol baskı , ebru sanatı, baskı atölyesi, dev ip baskı, ıslak resim atölyeleri, Heran Mirillo ile drama ve müzik etkinliği gibi sanatsal etkinlikler, çöp ayrıştırma kağıt değerlendirme oyunları gibi çevre farkındalığı yaratacak etkinlikler, yüz boyama etkinlikleri, ip çekme , torba yarışı gibi çeşitli oyunlar yer alacak.

Gün boyunca, Les Ambasadourous Otel, Chammada Otel ,MC Palace Otel , Mardo Dondurmaları ÇADER ve Bahçeli Gençlik Yardımlaşma Çevre ve Kültür Derneği tarafından da, çocuklara, Döner, donut, patlamış mısır , kurabiye, ve pamuk şekeri gibi çeşitli yiyecek içecek ikramları yapılacak.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Nethouse’dan öğrenci kampanyası

Published

on

By

Ada’nın yerli ve lider internet firması Nethouse, öğrencilere yönelik yeni kurulumlara özel kampanya başlattı.

Aylık 171 TL’den başlayan fiyatlarla 16-27 yaş aralığındaki tüm öğrencilere uygun fiyatlı 9 aylık öğrenci paketlerinde Nethouse 5Ghz+ wifi hızı sunan Nethouse, geceleri 5 kat daha hızlı olacak.

KKTC’nin en geniş kablosuz ağına ve 5Ghz+ sinyal kalitesine sahip olan Nethouse, ödeme konusunda da öğrenciye kolaylık sağlayıp kredi kartına vade farksız ve blokesiz 3 taksit ile ödeme seçeneği sunuyor.

Müşteri bağlılıgı ve sadakatine önem veren ve hizmet kalitesinden emin olan Nethouse, rakiplerinin aksine müşteriyi zorunlu tutma adına taahhüt imzalatmıyor ve taahhüt kaynaklı çıkabilecek cayma bedeli yansıtmıyor.

HER 1 ARKADAŞ İÇİN +1 AY HEDİYE

“Arkadaşını al da gel” kampanyası ile herhangi bir arkadaşını yanında getiren kullanıcının hem kendine, hem de getirdiği arkadaşının alacağı paket üzerine +1 ay hediye internet veriyor.

Bu kampanyada arkadaş sayısı sınırlaması da olmayacağı için dileyen kullanıcı her ay 1 arkadaşını götürürse 1 yıl boyunca internete hiç para vermemiş olacak.

Ülkesini seven, ülkesi için yatırımlar yapan ve en son teknolojiyi vatandaşlarına sunmak için çalışan NETHOUSE kampanyalarından faydalanmak ve detaylı bilgi almak isteyenler 0392 4440555 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezleri ile iletişim kurabilir.

Continue Reading

GÜNDEM

Deprem komitesi, yeni ihale süreçlerini başlattı

Published

on

By

Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi toplandı. Komite, projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan 6 Şubat deprem felaketi sonrasında, ülke genelinde tüm okulların depreme karşı güçlendirilmesine yönelik İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) tarafından hazırlanan projelerin ilgili yasa gereği Başbakanlık bünyesinde kurulan ‘Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi’nde değerlendirilmesine devam ediliyor.

“Deprem ve Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi” bu çerçevede bugün bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Toplantıya Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu başkanlık etti. Toplantıda komite, İMO tarafından daha önce projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten ve komiteye sunulan dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı.

Continue Reading

GÜNDEM

Cahitoğlu: “Sporun tüm alanlarına yatırım yapacağız”

Published

on

By

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi ve gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını belirtti

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, gençlerin spora yöneldiğinde kötü alışkanlardan uzaklaşacağını ve sağlıklı yaşamı tercih edeceğini belirterek, gençlerin spora yönelmesi için sporun tüm alanlarına yatırım yapmak gerektiğini söyledi.

Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu ve yönetimini ülkeye kazandırdıkları tesis için kutlayan Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in vizyonu doğrultusunda kalan sürede tesise gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Cahitoğlu, sporda tesisleşmeye önem verdiklerini kaydederek, güzel tesisleri bütün bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

Başbakanlık Müsteşarı  Hüseyin Cahitoğlu, Girne’de bulunan Doğan Türk Birliği tesisini yerinde inceleyerek Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu’dan bilgi aldı.

Cahitoğlu tesisi incelemesinde yaptığı açıklamada, Bayar Piskobulu’nun şu anki tesisi ülkeye kazandırmak için verdiği mücadeleyi en iyi bilenlerden olduğunu söyledi. Kısa süre önce bölgeyi incelemeye geldiğinde şu anki yerin farklı durumda olduğunu bugün ise mükemmel bir tesisin özelde Doğan Türk Birliği, genelde ise ülke sporuna kazandırıldığını söyledi. Bayar Piskobulu’nun ve yönetiminin bu tesisi açma sözünü verdiğini anımsatan Başbakanlık müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, kısa süre sonra açılışını yapacakları tesis için emeği geçenlere teşekkür etti, hayırlı olması dileğinde bulundu.

YATIRIMLARI HIZLANDIRACAĞIZ

Özellikle gençlerin, sağlıklı zemin ve sağlıklı alanlarda hayat sürmeleri için bu tür tesislerin şart olduğunu ifade eden Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in de vizyonu doğrultusunda sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi. Cahitoğlu “Gençlik spora yöneldiğinde kötü alışkanlıklardan uzaklaşır; sağlığı ve sağlıklı yaşamı tercih ettiğini söyleyerek, bugün ülkenin mükemmel bir tesis kazandığını böyle güzel tesisi bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

 

 

Continue Reading

Trending