Connect with us

GÜNDEM

“Kıbrıs artık her yere daha yakın”

Published

on

Kıbrıs Türkü’nün göklerdeki yeni gücü Fly Kıbrıs Hava Yolları, bugün İstanbul – KKTC seferiyle uçuşlara başladı.

“Kıbrıs artık her yere daha yakın” sloganıyla Kıbrıs Türk havacılık tarihinde bir mihenk taşı olmayı hedefleyen Fly Kıbrıs Hava Yolları, ilk misafirlerini İstanbul Havalimanı – KKTC destinasyonunda ağırladı. İlk sefer, adını Şampiyon Melekler’den alan “Melekler Takımı” isimli Airbus A320 uçağı ile gerçekleşti. KKTC Havalimanı’na inen ilk Fly Kıbrıs uçağı, su takıyla karşılandı.

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş bir havayolu olarak, adanın lokomotif sektörü turizmde yepyeni bir sayfa açmayı hedefleyen Fly Kıbrıs, rekabetçi fiyat politikasıyla yeniden bir hava köprüsü kuruyor.

Fly Kıbrıs Hava Yolları öncelikle İstanbul’a günde karşılıklı 2 sefer, Ankara ve İzmir’e ise günde karşılıklı 1 sefer düzenleyecek. 7 Haziran itibariyle Azerbaycan – Bakü ve İran – Tahran olarak kesinleşen haftada 6 charter seferiyle ülkemize turist getirmeyi hedefleyen Fly Kıbrıs, önümüzdeki süreçte ise Trabzon, Antalya, Ordu, Sivas gibi bir çok ilden tarifeli seferler ile anavatan ile adamızı birbirine bağlayan bir köprü kuracak.

Kıbrıs’ın yeni havayolu Fly Kıbrıs’ın ilk uçuşuna Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu; Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, eski Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, Türkiye ve KKTC’den gazeteciler ve turizmciler katıldı.

Erhan Arıklı, “13 yıldır bu anı bekliyorduk. Kendimize ait bir hava yolu şirketine kavuşmanın heyecanı içindeydik. Nihayet bu gerçekleşti” dedi.

Arıklı “Umarım daha da büyüyecek bu şirket ve satın alıp da uçurduğumuz kendi hava yolu şirketimiz olacak. Önümüzdeki süreçte belki bu yerli hava yolu şirketini milli hava yolu şirketi haline getirebilmenin de yollarını konuşacağız. Tekliflerimizi ve değerlendirmelerimizi yapacağız. Her şeyi ile bizim olan bir hava yolu şirketi.” dedi.

Fikri Ataoğlu da “2010 yılından itibaren beklediğimiz bu olayı yaşadığımız bugünde ülkemiz adına genç girişimci arkadaşlarıma çok teşekkür ederim, Ülkemize de bir çağrımız olsun, bütün herkes artık bu hava yolu ve bundan sonra kurulacak olan bu girişimci gençlerimiz gibi hava yolu şirketlerine de sahip çıkmamız gerekir. Tekrardan hayırlı olsun. Genç arkadaşları da kutluyorum.” dedi.

Serdar Denktaş ise şöyle konuştu.

“Bir hayaldi, gerçekleşti. Önce bu hayali kurup zoru başararak bu hayali gerçekleştiren genç yatırımcılarımızı kutluyorum. Bir risk alarak bu yola çıktılar ama başarılı olacaklarından hiç kuşkumuz yok. Kıbrıs’ın malı bir hava yoludur bu hava yolu. Sahip çıkmamız, onlara destek vermemiz, cesaretlendirmemiz daha da gelişmelerini sağlayabilecek. Hayırlı uğurlu olsun, başarılarının devamını diliyorum.”

Fly Kıbrıs Hava Yolları kurucu ortaklarından Rauf Denktaş ise şöyle konuştu:

“Bizim için büyük bir gurur. KKTC’yi anavatana bağlayan bir bağ daha oluşturduk. Ada ülkesi olmanın havayolu ihtiyacını karşılamak için ilk uçuşumuzu gerçekleştirdik. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah uçak fiyatlarını da dengede tutacak, rekabeti artıracak kaliteyi getirecek, devam ettirecek, konforlu, güvenli uçuşlar sağlayacak bir yeni hava yolu olmasını diliyorum. Tüm ekip arkadaşlarımıza, bunun gerçekleşmesini sağlayan herkese de teşekkür ediyorum.”

Fly Kıbrıs Hava Yolları kurucu ortaklarından Nusret Polat ise şöyle dedi:

“Çok mutlu ve gururluyuz. İnanılmaz heyecanlıyız. İnşallah vatanımıza hayırlı uğurlu olsun. Halkımızın hem anavatanla buluşmasına, hem turizm trafiğinin daha rahatlaması açısından herkese hayırlı uğurlu olsun.”

Fly Kıbrıs Hava Yolları kurucu ortaklarından Mehmet Dalman Yücel de “Gururluyuz, onurluyuz, uçağımız kendi evi olan KKTC’de park haline gelmiştir. Bizim için çok özel bir an. Allah utandırmasın, tüm KKTC’ye hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Nethouse’dan öğrenci kampanyası

Published

on

By

Ada’nın yerli ve lider internet firması Nethouse, öğrencilere yönelik yeni kurulumlara özel kampanya başlattı.

Aylık 171 TL’den başlayan fiyatlarla 16-27 yaş aralığındaki tüm öğrencilere uygun fiyatlı 9 aylık öğrenci paketlerinde Nethouse 5Ghz+ wifi hızı sunan Nethouse, geceleri 5 kat daha hızlı olacak.

KKTC’nin en geniş kablosuz ağına ve 5Ghz+ sinyal kalitesine sahip olan Nethouse, ödeme konusunda da öğrenciye kolaylık sağlayıp kredi kartına vade farksız ve blokesiz 3 taksit ile ödeme seçeneği sunuyor.

Müşteri bağlılıgı ve sadakatine önem veren ve hizmet kalitesinden emin olan Nethouse, rakiplerinin aksine müşteriyi zorunlu tutma adına taahhüt imzalatmıyor ve taahhüt kaynaklı çıkabilecek cayma bedeli yansıtmıyor.

HER 1 ARKADAŞ İÇİN +1 AY HEDİYE

“Arkadaşını al da gel” kampanyası ile herhangi bir arkadaşını yanında getiren kullanıcının hem kendine, hem de getirdiği arkadaşının alacağı paket üzerine +1 ay hediye internet veriyor.

Bu kampanyada arkadaş sayısı sınırlaması da olmayacağı için dileyen kullanıcı her ay 1 arkadaşını götürürse 1 yıl boyunca internete hiç para vermemiş olacak.

Ülkesini seven, ülkesi için yatırımlar yapan ve en son teknolojiyi vatandaşlarına sunmak için çalışan NETHOUSE kampanyalarından faydalanmak ve detaylı bilgi almak isteyenler 0392 4440555 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezleri ile iletişim kurabilir.

Continue Reading

GÜNDEM

Deprem komitesi, yeni ihale süreçlerini başlattı

Published

on

By

Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi toplandı. Komite, projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan 6 Şubat deprem felaketi sonrasında, ülke genelinde tüm okulların depreme karşı güçlendirilmesine yönelik İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) tarafından hazırlanan projelerin ilgili yasa gereği Başbakanlık bünyesinde kurulan ‘Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi’nde değerlendirilmesine devam ediliyor.

“Deprem ve Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi” bu çerçevede bugün bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Toplantıya Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu başkanlık etti. Toplantıda komite, İMO tarafından daha önce projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten ve komiteye sunulan dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı.

Continue Reading

GÜNDEM

Cahitoğlu: “Sporun tüm alanlarına yatırım yapacağız”

Published

on

By

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi ve gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını belirtti

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, gençlerin spora yöneldiğinde kötü alışkanlardan uzaklaşacağını ve sağlıklı yaşamı tercih edeceğini belirterek, gençlerin spora yönelmesi için sporun tüm alanlarına yatırım yapmak gerektiğini söyledi.

Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu ve yönetimini ülkeye kazandırdıkları tesis için kutlayan Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in vizyonu doğrultusunda kalan sürede tesise gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Cahitoğlu, sporda tesisleşmeye önem verdiklerini kaydederek, güzel tesisleri bütün bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

Başbakanlık Müsteşarı  Hüseyin Cahitoğlu, Girne’de bulunan Doğan Türk Birliği tesisini yerinde inceleyerek Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu’dan bilgi aldı.

Cahitoğlu tesisi incelemesinde yaptığı açıklamada, Bayar Piskobulu’nun şu anki tesisi ülkeye kazandırmak için verdiği mücadeleyi en iyi bilenlerden olduğunu söyledi. Kısa süre önce bölgeyi incelemeye geldiğinde şu anki yerin farklı durumda olduğunu bugün ise mükemmel bir tesisin özelde Doğan Türk Birliği, genelde ise ülke sporuna kazandırıldığını söyledi. Bayar Piskobulu’nun ve yönetiminin bu tesisi açma sözünü verdiğini anımsatan Başbakanlık müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, kısa süre sonra açılışını yapacakları tesis için emeği geçenlere teşekkür etti, hayırlı olması dileğinde bulundu.

YATIRIMLARI HIZLANDIRACAĞIZ

Özellikle gençlerin, sağlıklı zemin ve sağlıklı alanlarda hayat sürmeleri için bu tür tesislerin şart olduğunu ifade eden Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in de vizyonu doğrultusunda sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi. Cahitoğlu “Gençlik spora yöneldiğinde kötü alışkanlıklardan uzaklaşır; sağlığı ve sağlıklı yaşamı tercih ettiğini söyleyerek, bugün ülkenin mükemmel bir tesis kazandığını böyle güzel tesisi bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

 

 

Continue Reading

Trending