Connect with us

GÜNDEM

MAĞUSA POLİSİ GÖZ AÇTIRMIYOR!

Published

on

Gazimağusa Polis Müdürlüğü bölgede suçlulara göz açtırmıyor, son dönemdeki başarılı operasyonlarına devam ediyor. Mağusa’da 27 Mayıs’ta Mustafa Zorer Motors isimli oto galeriye ateş açılmasıyla ilgili Mağusa polisinin başlattığı geniş çaplı soruşturma sonucu 1 kişi daha tutuklandı. Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nün bu olayla ilgili kısa sürede peş peşe yaptığı tutuklamalar, bölge halkının takdirini kazandı.
Gazimağusa Polis Müdürlüğü ekiplerinin, 27 Mayıs’ta, Gazimağusa’daki Büyük Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Mustafa Zorer Motors ismli oto galeriye ateş açılmasıyla ilgili başlattığı geniş çaplı soruşturma sonucu 1 kişi daha tutuklandı. Gazimağusa Polis Müdürlüğü ekiplerinin, 27 Mayıs’ta, Gazimağusa’daki Büyük Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Mustafa Zorer Motors ismli oto galeriye ateş açılmasıyla ilgili başlattığı geniş çaplı soruşturma sonucu 6 kişi tutuklandı. Polis, tüm zanlıları, bugün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarttı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı tutukluluk emri temin etti. Ciddi suçla ilgili derin soruşturma yapan polis, meseleyle ilgili dün gece düzenlenen operasyon sonucu Lefkoşa’da tutuklanan E.Y. aleyhine 3, E.Y. S.C., A.E., S.Ç., H.T., S.S. aleyhine ise soruşturma kapsamında 7 gün ek tutukluluk emri alındı. Mahkemede meseleyi soruşturan polis memuru Hakan Özçürümez, zanlılar aleyhine kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu, meskun mahalde ateş açma ve kasti hasar suçlarıyla ilgili soruşturma başlattığını belirtti.
Mustafa Zorer’e ait Mustafa Zorer Motors isimli oto galerinin, asfalt yol içerisinden 9 mm çapındaki tabancayla iki el ateş edilerek kurşunlandığını söyledi. Hakan Özçürümez, olayda kullanılan tabancanın A.E. tarafından S.Ç.’ye S.Ç. tarafından ise H.T.’ye verildiğini, H.T.’nin ise içerisinde tabanca olduğuna inanılan spor çanta ile Metehan Sınır Kapısı’ndan GKRY geçip, yarım saat içerisinde KKTC’ye döndüğünü ifade etti. Özçürümez, olayda kullanılan motosikleti, olay esnasında giyilen kask ve motosiklet ceketini, motosikletten alınan swap örneklerini ve A.E.’nin kullanımındaki aracı bulup emare aldığını söyledi ve temin ettiği ifadeler doğrultusunda A.E.’e Gönyeli’de bir evde kalması için yardım eden E.Y.’yi tutukladığını dile getirdi. Tanık polis, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın sürdüğünü belirtti ve mahkemeden serbest kalmaları halinde tahkikata etki edecek zanlılar hakkında tutukluluk istedi. Çiğdem Güzeler, talebi uygun buldu ve zanlıların tahkikatın selameti için tutukluluğuna emir verdi.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Nethouse’dan öğrenci kampanyası

Published

on

By

Ada’nın yerli ve lider internet firması Nethouse, öğrencilere yönelik yeni kurulumlara özel kampanya başlattı.

Aylık 171 TL’den başlayan fiyatlarla 16-27 yaş aralığındaki tüm öğrencilere uygun fiyatlı 9 aylık öğrenci paketlerinde Nethouse 5Ghz+ wifi hızı sunan Nethouse, geceleri 5 kat daha hızlı olacak.

KKTC’nin en geniş kablosuz ağına ve 5Ghz+ sinyal kalitesine sahip olan Nethouse, ödeme konusunda da öğrenciye kolaylık sağlayıp kredi kartına vade farksız ve blokesiz 3 taksit ile ödeme seçeneği sunuyor.

Müşteri bağlılıgı ve sadakatine önem veren ve hizmet kalitesinden emin olan Nethouse, rakiplerinin aksine müşteriyi zorunlu tutma adına taahhüt imzalatmıyor ve taahhüt kaynaklı çıkabilecek cayma bedeli yansıtmıyor.

HER 1 ARKADAŞ İÇİN +1 AY HEDİYE

“Arkadaşını al da gel” kampanyası ile herhangi bir arkadaşını yanında getiren kullanıcının hem kendine, hem de getirdiği arkadaşının alacağı paket üzerine +1 ay hediye internet veriyor.

Bu kampanyada arkadaş sayısı sınırlaması da olmayacağı için dileyen kullanıcı her ay 1 arkadaşını götürürse 1 yıl boyunca internete hiç para vermemiş olacak.

Ülkesini seven, ülkesi için yatırımlar yapan ve en son teknolojiyi vatandaşlarına sunmak için çalışan NETHOUSE kampanyalarından faydalanmak ve detaylı bilgi almak isteyenler 0392 4440555 numaralı telefonu arayarak çağrı merkezleri ile iletişim kurabilir.

Continue Reading

GÜNDEM

Deprem komitesi, yeni ihale süreçlerini başlattı

Published

on

By

Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi toplandı. Komite, projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan 6 Şubat deprem felaketi sonrasında, ülke genelinde tüm okulların depreme karşı güçlendirilmesine yönelik İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) tarafından hazırlanan projelerin ilgili yasa gereği Başbakanlık bünyesinde kurulan ‘Deprem, Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi’nde değerlendirilmesine devam ediliyor.

“Deprem ve Doğal Afet Değerlendirme ve İzleme Komitesi” bu çerçevede bugün bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Toplantıya Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu başkanlık etti. Toplantıda komite, İMO tarafından daha önce projeleri tamamlanarak ihale süreci başlayan okullara ek olarak, çalışmaları yeni biten ve komiteye sunulan dosyaları görüşerek onayladı ve ihale süreçlerini başlattı.

Continue Reading

GÜNDEM

Cahitoğlu: “Sporun tüm alanlarına yatırım yapacağız”

Published

on

By

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi ve gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını belirtti

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, gençlerin spora yöneldiğinde kötü alışkanlardan uzaklaşacağını ve sağlıklı yaşamı tercih edeceğini belirterek, gençlerin spora yönelmesi için sporun tüm alanlarına yatırım yapmak gerektiğini söyledi.

Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu ve yönetimini ülkeye kazandırdıkları tesis için kutlayan Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in vizyonu doğrultusunda kalan sürede tesise gerekli tüm yatırımları Başbakanlık Spor Dairesi olarak yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Cahitoğlu, sporda tesisleşmeye önem verdiklerini kaydederek, güzel tesisleri bütün bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

Başbakanlık Müsteşarı  Hüseyin Cahitoğlu, Girne’de bulunan Doğan Türk Birliği tesisini yerinde inceleyerek Doğan Türk Birliği Kulüp Başkanı Bayar Piskobulu’dan bilgi aldı.

Cahitoğlu tesisi incelemesinde yaptığı açıklamada, Bayar Piskobulu’nun şu anki tesisi ülkeye kazandırmak için verdiği mücadeleyi en iyi bilenlerden olduğunu söyledi. Kısa süre önce bölgeyi incelemeye geldiğinde şu anki yerin farklı durumda olduğunu bugün ise mükemmel bir tesisin özelde Doğan Türk Birliği, genelde ise ülke sporuna kazandırıldığını söyledi. Bayar Piskobulu’nun ve yönetiminin bu tesisi açma sözünü verdiğini anımsatan Başbakanlık müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, kısa süre sonra açılışını yapacakları tesis için emeği geçenlere teşekkür etti, hayırlı olması dileğinde bulundu.

YATIRIMLARI HIZLANDIRACAĞIZ

Özellikle gençlerin, sağlıklı zemin ve sağlıklı alanlarda hayat sürmeleri için bu tür tesislerin şart olduğunu ifade eden Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Başbakan Ünal Üstel’in de vizyonu doğrultusunda sporun tüm alanlarına yatırım yapacaklarını söyledi. Cahitoğlu “Gençlik spora yöneldiğinde kötü alışkanlıklardan uzaklaşır; sağlığı ve sağlıklı yaşamı tercih ettiğini söyleyerek, bugün ülkenin mükemmel bir tesis kazandığını böyle güzel tesisi bölgelere yaymak gerektiğini belirtti.

 

 

Continue Reading

Trending